ETKİNLİK

Demo Etkinlik

Etkinlik Kısa Süre İçerisinde Başlayacak
Beklerken sohbete katılıp diğerleriyle tanışmayı unutma!
Yükleniyor
Gerçekleşti
1.0 saat

Etkinlik İçeriği

Gıda sektörünün hammaddesini tarım sektörü temin eder. Tarım sektörünün de en temel girdilerinden biri gübre ve bitki besleme ürünleridir. Böylesine önemli bir sektörün temsilcisiz ve sahipsiz olması, sektörün gelişimini adına olumsuz bir etken olacaktır. GUİD bu ihtiyacı karşılamak üzere sektör paydaşlarını bir araya getiren, başta haksız rekabet olmak üzere verim, kaliteyi etkileyebilecek konular üzerine eğilen bir dernektir.

Her geçen gün artan Dünya nüfusu ve buna karşın muhtelif nedenlerle azalan tarım alanları, birim alandan elde edilen verim miktarını artırmayı zorunlu hale getirmiştir. Gübre ve Bitki Besleme ürünleri kullanmadan arzu edilen verim artışını sağlamak mümkün değildir.  Böylesi önem taşıyan bu girdilerin kullanıcı ve çevre açısından güvenli olması gerekir. Güvenilir gübre ve bitki besleme ürünleri; Yürürlükteki mevzuatlara uygun olarak temin edilmiş yasal belgeleri mevcut, etiket ve ürünün içerik bilgileri analiz değerleri ile uyumlu olanıdır.

Üyelerimizin kendi öz denetimlerini yapması, bayilere ve çiftçilere güven vermekte olup, aynı zamanda ülkemizden bu gruptaki ürünleri ihraç eden firmalar içinde birer referans oluşturmaktadır. İhracat ülkelerinin aldıkları ürünlerde standart kalite ve tutarlılık olması sektörün ihracat potansiyelini de olumu etkileyecektir. Bu ve benzeri birçok sorumluluk, başta GUİD yönetim kurulumuz olmak üzere tüm üyelerimizin derneğe olan sorumluluğunu daha da artırmaktadır. GUİD gübre ve bitki besleme alanında tüm sorularınızı karşılamak üzere firma, bayi, çiftçi tüm paydaşların hizmetindedir.

Konuşmacılar

Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü

Dr. Canan YILMAZ

Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü - Stoller Turkey

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Mezunu, Yüksek Lisans ve Doktorasını aynı üniversitede tamamladı. Stoller grup firmasına bağlı Stoller Turkey isimli bitki besleme firmasında 19 yıldır çalışmaktadır. Stoller Türkiye başta olmak üzere grup bünyesinde Dünya çapında bir çok ekip ile saha çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Stoller Amerika merkezli olup 50 yılı aşan bir süredir bitki besleme alanında faaliyet göstermektedir. Dünya çapında farklı ülkelerde 15 fabrikası olan firma Türkiyede Stoller Turkey olarak tüm ülke geneline hizmet vermektedir. Özellikle bitki fizyolojisi alanında çalışmalarını yoğunlaştıran firmanın kendine ait patentli ürünleri bulunmaktadır.

Plantasyon İş Birimi Direktörü

Zir. Müh. Mehmet DİLER

Plantasyon İş Birimi Direktörü - Anadolu Etap

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe  Bitkileri Bölümünden mezun olduktan sonra 1999 - 2009 Alara Tarım Ürünleri  San. Tic. A.Ş., 2009 itibaren Anadolu Etap Penkon Gıda ve Tarım Ürünleri San.  Tic. A.Ş Plantasyon İş Birimi Direktörü olarak Türkiye’nin farklı 8  bölgesinde kurulu meyve bahçelerinin kurulumu ve üretiminden sorumlu olarak  görev yapmaktadır.

Mersin,  Denizli ve Isparta'daki 3 üretim tesisi; Balıkesir Gönen'deki 1 meyve  paketleme tesisi ve farklı bölgelerdeki 30.000 dekar arazi üzerinde kurulu 8  çiftliği, 5 milyon dikili meyve ağacıyla Anadolu Etap, Türkiye’nin en büyük  meyve yetiştiricisi ve meyve suyu üreticisidir.

GÜİD

GÜİD

GÜBRE ÜRETİCİLERİ, İTHALATÇILARI VE İHRACATÇILARI DERNEĞİ

Etkinliği Paylaş

hortiturkey'in katkılarıyla.