hortiturkey®: Büyüme odaklı tarım topluluğu.

Tarımsal üretim yapan çiftçi ve ziraat mühendislerini, üretime girdi sağlayan tarım firmalarını, sektörün fuarlarını ve liderlerini bir araya getirerek bütün paydaşların büyümelerine katkı sağlıyoruz.

SUNUMA BAŞLA ↓

NEDEN böyle bir topluluk oluşturmak istedik?

Bir bitkiyi büyütmek için güneş, toprak, su ve hava bir araya gelir. Bu birliktelik büyümenin özünü oluşturur. Biz de yaptığımız her şeyde bu özü takip ederiz. Çünkü sürdürülebilir bir büyümenin birlik olmaktan geçtiğine inanıyoruz.

İLERLE ↓

Büyümeye NASIL katkı sağlayacağız?

Üreticiler, şirketler, fuarlar ve sektörel liderleri bir araya getirerek, zaman zaman ürettikleri değeri geliştirmelerine; zaman zaman da ürettikleri değeri daha geniş kitlelere dağıtmalarına, yani büyümelerine yardımcı oluyoruz.

İLERLE ↓

hortiturkey’de NE yapacağız?

Burası tarım sektöründeki tüm paydaşların, 365 gün boyunca bir arada olduğu ve birbirleriyle etkileşime geçebildikleri, büyüme odaklı çevrimiçi bir topluluk.

İLERLE ↓

Çiftçiler için neler var?

Altı Ana Kategoride Öğretici İçerikler

Bitki Besleme, Bitki Koruma, Tohum, Sera ve Ekipmanları, Sulama Sistemleri ve Topraksız Tarım ana başlıklarında, çiftçilerin üretime dair bilgi birikimini geliştirmek için içerikler üretiyoruz.

Zirai Mücadele Kütüphanesi

10'un üstünde bitkinin Zararlı, Hastalık ve Yabancı Ot mücadelesini içeren 300'e yakın makale ile çiftçilerimizin zirai mücadelesine yardımcı kaynak olarak Zirai Mücadele Kütüphanesini oluşturduk.

Tarım Fuarları Takvimi ve Geniş Bilgi

Çiftçilerimizin fuar ziyaretlerini planlarken kullanabilecekleri, ulasal ve uluslararası onlarca tarım fuarına dair bilgileri içeren Tarım Fuarları Takvimini oluşturduk.

Sosyal Medyada Öğretici Paylaşımlar

Sadece internet sitesinde değil, üreticilerin bulunduğu tüm kanallarda onlara katkı sağlayacak içerikleri üretiyoruz.

YAKINDA
YAKINDA

Üretici Hikayeleri

YAKINDA

Hem üreticilerimizin seslerini duyurmak hem de diğerlerinin ilham almasını sağlamak amacıyla;  tarımsal üretim yapan ve tecrübelerini diğer üreticilerle paylaşmak isteyenlerin hikayelerine odakladığımız bölümümüz çok yakında hayata geçecek.

YAKINDA
YAKINDA

Yetiştiricilik Kütüphanesi

YAKINDA

Ülkemizde yaygın olarak üretimi yapılan bitkilerin yetiştiriciliğine dair önemli bilgilerin, uzman kişiler tarafından aktarıldığı Yetiştiricilik Kütüphanesinin çalışmalarına başladık.

Şirketler için neler var?

Markalar İçin Dijital Görünürlülük

Markalar, kendine özel olarak oluşturduğu profil sayfalarında; her türlü iletişim bilgisini, sektör ile paylaşmak istediği haberleri, ürünlerini, etkinliklerini ve iş ilanlarını paylaşarak geniş kitlelerle etkileşime geçme imkanı buluyor.

Ticaretten Önce Ürünlerin Dijitalleşmesi

Tarım sektöründe dijital ticaret bugün itibariyle mümkün gözükmese de bu ürünleri dijitalleştirmemizin önünde engel değil. Burada markalar ürünlerini dijital ortam taşıyarak, satış öncesi ve satış sonrasına dair dijitalin getirdiği nimetlerden faydalanıyorlar.

Ürün Değerlendirme ile Veri Toplama İmkanı

Markanın ürettiği değeri geniş kitlelere ulaştırması kadar önemli bir diğer şey üretilen değerin geliştirilmesidir. Ürünlere gelen değerlendirmeler ışığında hem markaya hem de markanın tarım sektöründeki konumuna dair önemli verilere sahip olunacaktır.

Üreticilere Satış Sonrası Destek

Ürünlerin satışından sonra başlayan, destek sürecini yönetmek artık daha da kolay! hortiturkey'de, üreticiler hem ürünlerine kolayca ulaşır hem de 30 saniye içinde destek talep formu oluşturabilir. Böylelikle satış sonrası destek hizmetinin kalitesi artar ve markaya sadakat katlanarak büyür.

YAKINDA
YAKINDA

Etkinlik Oluşturma Araçları ve Tanıtımı

YAKINDA

Pandemi sonrası dünya daha dijital ve daha az temaslı olacak. Bu dünyada dijital etkinlikler düzenlemek ve bunları duyurmak için markaların ihtiyaç duyduğu araçların hepsi çok yakında hortiturkey'de!

YAKINDA
YAKINDA

Gelişmiş Özel ve Sektörel Raporlar

YAKINDA

hortiturkey'de bulunmak, klasik reklam vermekten çok daha farklı. Bu topluluğun parçası olan firmalar, sahip olacağı gelişmiş raporlar ile yatırımının geri dönüşünü çok basit bir şekilde görebilecek.

Sonraki adımlar neler?

Yapmak istediklerimiz bunlarla sınırlı değil! Tarım sektörünün potansiyelinin farkındayız ve sektörün paydaşlarının da dijital dünyaya inandığını iyi biliyoruz. Bugün yolun çok daha başındayız. Önümüzdeki 1.5 yıl içerisinde yürümek istediğimiz yolu planladık.

GLOBAL

Özellikle üretici firmalarımızın büyüme stratejilerinde önemli bir bölüm olan yurtdışına ürün ihracı, şu an sadece fuarlar aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor. Dijital pazarlama araçlarıyla hedef pazarlara ulaşmanın çok daha kolay ve az maliyetli olacağının farkındayız.

Önümüzdeki dönemde hızlıca hortiturkey'i hedef pazarlara açacak ve tamamen profesyonel alıcıları hedefleyerek firmalarımız için yeni bir satış kanalı yaratacağız. Alıcılar, firmalara ve ürünlerine ulaşabilecek ve sipariş verebilecekler.

2021 Q3
YOUTUBE

Bundan 10 yıl öncesine kadar geniş kitlelere ulaşmak için en önemli kanal televizyon olarak görülürken bu artık yavaş yavaş değişiyor. Youtube, hem televizyon kadar geniş kitlelere seslenme imkanı veriyor hem de onun aksine iletişimi iki yönlü olarak kurabiliyor.

Yol planımızın ikinci adımında, Youtube'da kanal kurararak hem çiftçilerimizin tarımsal üretimine katkı sağlayacak bilgileri paylaşmak hem de firmalarımızın kendini geniş kitlelere tanıtacağı yeni bir medya oluşturmak istiyoruz.

2021 Q4
APP

Firmalarımızın iş akışındaki yüklerin ve eksikliklerin farkındayız. Satış öncesi ve satış sonrası süreçlerin tamamına yakınını hem dijitalleştirilebilir hem de otomatize edilebilir.

Yol planımızın son adımında (şimdilik) firmalarımızın hem hortiturkey'den aldıkları hizmetleri yönetebilecekleri hem de kendi özel ihtiyaçları doğrultusunda yüklerini azaltacak ve verimliliği artıracak iş akışlarını oluşturabilecekleri mobil uygulamalar üreteceğiz.

2022 Q1
İLERLE ↓

Büyümenin özünde birliktelik var. Sen de aramıza Katıl!

Sektörün tüm paydaşlarıyla birlikte hareket etmeye, dijital dönüşümdeki sorunları çözmeye ve en önemlisi büyümeye katkı sağlamaya talibiz. Şimdi bizimle iletişime geç ve senin markan için yapabileceklerimizi konuşalım.

“MERHABA” DE  👋
Sunum yükleniyor...