Serdar Dikbaş hortiturkey profil fotoğrafı

Serdar Dikbaş

Tarım Makineleri ve Teknoloji Mühendisi
İstanbul
Yazar Hakkında

1979 Yılında Lüleburgaz’da doğdu. Hayatına Tarım Makineleri üretimi yapan bir ailede gözlerini açan Serdar Dikbaş, sırasıyla Lüleburgaz Teknik  Lisesi Makine Bölümünden mezun olduktan sonra Trakya Üniversitesi Tarım Alet ve Makineleri Bölümünde öğrenimine devam etmiştir.

Aynı dönemde Tarım, Makine ve Teknoloji konularındaki ilgisi sebebiyle Çukurova Üniversitesi Tarım Teknolojisi ve ardından Tarım Makineleri Bölümünde öğrenim görmüştür.

Öğrenim akabinde Dünya’nın lider Traktör, Tarım Makineleri üreticisi John Deere Türkiye ofisinde Satış Sonrası Hizmetler Biriminde Bölge Servis Müdürü olarak ülkemizin mekanizasyona geçiş sürecinde yer alan İç Ege , Marmara ve İç Anadolu Bölgesinde Satış Sonrası Hizmetlerin oluşturulması ve müşterilerin kullanımına sunulmasına katkı sağlamıştır.

2009 yılı sonunda dünyadaki gelişime paralel olarak artışa devam eden tarımsal üretimde payı artan ‘Bağ Bahçe Traktörlerinde’ dünya lideri Antonio Carraro’nun Türkiye ofisinde Satış Müdürü olarak göreve başlamıştır. 11 yıldır bu görev ile ülke çapında bağ bahçe işletmelerinin mekanizasyon faaliyetlerine etkin bir şekilde ulaşabilmesi yönünde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Dünyada 2000’li yıllar ile başlayan yeni çağda dönüşümde salgın süreci ile bir kez daha değeri anlaşılan tarımsal üretimde teknoloji kullanımının farkındalığını ve misyonunu sosyal sorumluluk bilinci ile yürütülmesi düsturu ile;

Ülkemizin tarım ve teknoloji odaklı televizyon kanalı AGRO TV’de ‘Tarımsal Teknoloji’ programını değerli konuklar ile birlikte hazırlayıp sunmakta olup, program ile aynı adı taşıyacak www.tarimsalteknoloji.com adlı web portalı için çalışmaları ile birlikte;

#YeniNormalde #YeniÇiftçilere ulaşmak üzere Tekfen Tarım Genel Müdürü Sn. Emrah İnce önderliğinde kurulan Yeni Çiftçi Platformunda gönüllü olarak, Tarım Makineleri ve Teknoloji konusunda danışmanlık görevini yürütmektedir.

Tüm Yazıları