hortiturkey
Baş Editör

Alboran Tarım, NPK Üretimiyle İhracat Yolunda

1 Dakikalık Okuma
28 Ocak 2021 Perşembe
Şirket Haberleri
Alboran
Özet
Bitki beslemede ithalatçı konumdan, üretime geçen Alboran Tarım'dan Oğuz DALKILINÇ ile, ürünleri ve hedefleriyle ilgili olarak görüştük.
0
Paylaş

Alboran Tarımı Tanıyabilirmiyiz?

Firmamız 2011 yılında Antalya’da kurulmuş olup sektöre gübre ithal ederek girmiştir. 2012 yılında bir İspanyol gübre firması olan Anoca Quimica SL firmasının ürünlerini Türkiye’ye getirerek portföyümüzü genişlettik.

2018 yılında Anoca Quimica SL’den gelen Türkiye’de ortak yatırım talebinin, hazırlık ve alt yapı çalışmalarını tamamlayarak, 2020 yılı sonunda Anoca Kimya Türkiye’yi kurduk.

Anoca Kimya olarak, İspanya’da üretilen ürünlerin bir kısmının üretimini burada yaparak, bugüne kadar yaratmış olduğumuz dış ticaret açığının önüne geçmiş olacağız. Ayrıca İspanya’ya göre ürünleri daha düşük işçilik maliyetleri ile üretmenin getirdiği fiyat avantajı ile, ürünlerimizi Orta Doğu ve Orta Asya’daki pazarlara ihracat etmeyi planlıyoruz.

İspanyol kalitesinde ürettiğimiz gübrelerimizi, Türk çiftçisiyle buluşturmanın da mutluluğunu yaşıyoruz.

Alboran Tarım Olarak Gübre Çeşitleriniz Nelerdir?

Firmamız olarak, sıvı kimyasal, organomineral ve Npk damlama sulama gübrelerimiz bulunmaktadır. Özellikle son yapmış olduğumuz yatırımla NPK üretimini devreye aldık.

Özellikle topraktaki besin maddelerinin daha yarayışlı hale gelmesini, çiçeklenmeyi ve meyve tutumunu arttıran ürünlerimizle ön plana çıkmaktayız.

İlgili Ürünler

Türkiye Nasıl Bir Çalışma Sistemi Uyguluyorsunuz?

Tüm bölgelerde yaygın bir şekilde çalıştığımız distribütörlerimiz, tüm bayilerimize tedarikte bulunuyor. Bu yıl itibariyle artık distribütör, bayi ve çiftçilerimize eğitimli teknik personellerimiz ile desteklemeye başladık. Teknik personellerimizin desteği ile artık çiftçi ve bayilerimize saha çalışmaları ile daha sık yanında olacağız.

Bu yıl saha çalışmalarına Konya bölgesinden Ahmet MUHTAR Bey ile başladık. Ahmet MUHTAR Bey, İç Anadolu Bölgesindeki çiftçi ve bayilerimize teknik destek verecek.

Önümüzdeki yıldan itibaren, Adana, Ege, Marmara ve diğer tüm bölgelere de, satış öncesi ve satış sonrasında eğitimli teknik elemanlar ile, çiftçi ve bayilerimize destek vereceğiz.

Alboran Tarım Olarak 2021 Hedeflerinizden de Bahsedebilirmisiniz?

Öncelikle mevcut ürün gamımızın tamamını burada üretiyor olmak ilk sıradaki önceliğimiz. Bunu gerçekleştirirken İspanya’daki partnerimizin desteği ile yeni ürünleri geliştirmek ve Türkiye’de olmayan daha sağlıklı ve etkin ürünleri Türkiye pazarıyla tanıştırmak istiyoruz.

Alboran tarım olarak artık ithalatçı değil, Orta Doğu ve Orta Asya pazarlarına kendi markamız ile ihracat yapmak ana hedefimiz.

Kaynaklar
Bu içerik için kaynak belirtilmemiş.