hortiturkey
Baş Editör

Avrupalı Çiftçiler, 2023 Baharında Çevre Dostu Elektrikli Traktörleri Kullanmaya Başlayacak

1 Dakikalık Okuma
28 Eylül 2022 Çarşamba
Tarım Makine ve Teknolojileri
Kubota
Özet
Kubota Corporation, Eylül 2022 itibariyle elektrikli traktörleri piyasaya süren ilk Japon üretici oldu.
0
Paylaş

Kubota, karbon nötrlüğünün aktif olarak takip edildiği Avrupa'da LXe-261 kompakt elektrikli traktörünü piyasaya sürdü. Kubota LXe-261 modelini, Nisan 2023’ten itibaren Avrupa’daki yerel belediyelere uzun vadeli kiralamalar yapacak.

Kubota 2021’de açıkladığı Çevresel Vizyon'da 2050 yılına kadar karbon nötrlüğünü savunuyor. CO2 ürün emisyonunu azaltmaya yönelik olarak Kubota, güç kaynaklarını karbondan arındırmak amacıyla elektrikli, hibrit, yakıt hücresi ve diğer dinamiklerin geliştirilmesini ilerletecek.

Avrupa'daki belediyeler ve diğer kamu kurumları, park bakımı ve diğer yeşil alan yönetimi için kompakt Kubota traktörlerini yaygın olarak kullanıyor. 2024 yılına kadar Fransa’nın, Paris'teki tüm dizel araçlar için getirdiği yasak gibi, Avrupa genelinde de bu düzenlemeler sıkılaşıyor. Bu durum, yerel belediyeleri ve diğer kamu kurumlarını elektrikli araçlar (EVs)ve yakıt hücreli araçlar (FCVs) gibi alternatifler bulmaya yöneltti. Bu eğilimlerin ışığında Kubota, Paris'teki saha denemeleri yoluyla elektrikli traktörleri araştırıyor ve geliştiriyor.

İlgili Ürünler

20220905 1 Min

Elektrikli traktörlerin geliştirilmesindeki en büyük zorluk, saatlerce kesintisiz çalışmayı sağlamak olmuştur. LXe-261, bir saatlik hızlı şarj ile, ortalama üç ila dört saatlik sürekli çalışma sağlayabilen büyük kapasiteli bir batarya ile donatılmıştır.

Sabah iş başı yapan LXe-261, pilleri tükettikten sonra, öğleden sonra kullanımı, için öğle yemeği süresindeki hızlı şarj ile, müşterilerin kullanım ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

LXe-261 ayrıca parklarda ve diğer doğa koruma alanlarında biçme, taşıma ve diğer işleri için ihtiyaç duyduğunuz performansı karşılar. Hatta dizel motorlu traktörlerle neredeyse aynı kompakt boyutları sunar.

Kubota, LXe-261'in uzun vadeli kiralanması yoluyla yalnızca müşteri geri bildirimi, fiili kullanım sırasında karşılaşılan sorunları öğrenmek ve başka bilgiler edinmekle kalmayacak, aynı zamanda çevre dostu ürünlerin geliştirilmesini teşvik edecek ve ürün yelpazesini daha da genişletecektir.