hortiturkey
Baş Editör

Bayer, Hindistan'da Sarı Karpuz Çeşidini Tanıttı

1 Dakikalık Okuma
15 Eylül 2021 Çarşamba
Yaş Meyve, Sebze
Sarı karpuz
Özet
Alman tarım kimyasalları devi Bayer, Seminis markası altında Hindistan’da ilk sarı karpuz çeşidi Yellow Gold 48’i (Sarı Altın 48) piyasaya sürdü.
0
Paylaş

Seminis markasıyla Hindistan’da beş çeşit karpuzla bulundukları söyleyen Bayer Sebze Tohumları Güney Asya Başkanı K E Muthu, Hindistan’daki sarı karpuz üretimi yapan yetiştiriciler ile büyük alıcıları ve gıda perakende mağazalarını birbirleriyle direkt olarak buluşturarak pazar bağlantılarını oluşturduklarını söyledi.

Şirketten yapılan açıklamada, bu sarı karpuzun Bayer'in küresel araştırma ve geliştirme çabalarının bir parçası olarak üstün germplazmından geliştirildiği belirtildi.

Sarı Altın 48 (Yellow Gold 48) Karpuz Çeşidi
Sarı Altın 48 (Yellow Gold 48) Karpuz Çeşidi

İki yıllık yerel denemelerin ardından Hindistan’da ticari olarak tanıtılan sarı karpuz çeşidi Yellow Gold 48 (Sarı Altın 48), karpuz yetiştiricilerine; yüksek verim, daha iyi hastalık ve zararlı direnci yanında yüksek getiri gibi avantajlarda sağlıyor.

İlgili Ürünler

Yellow Gold 48 (Sarı Altın 48) çeşidinin en uygun yetiştirme periyodu Ekim ayından Şubat ayına kadar olup; hasadı Nisan ayından itibaren Temmuz ortasına kadar sürmektedir.

K E Muthu, "Yellow Gold 48 (Sarı Altın 48), yüksek verim ve gelir potansiyeli ile karpuz yetiştiricilerini yeni kategorilere ayırarak, egzotik meyvelere olan artan talebi karşılama konusunda yetiştiricileri güçlendirecek” dedi.