hortiturkey
Baş Editör

Bayer, Hobi Tohumları ile Hindistan'daki Şehirli Üreticileri Hedefliyor

1 Dakikalık Okuma
11 Ocak 2021 Pazartesi
Tohum, Fide, Fidan
Bayer
Özet
Covid sonrasında, özellikle büyük şehirlerde yaşayan tüketicilerin evlerinde yada hobi bahçelerinde kendi üretimlerini yapması, tohum firmaları için yeni bir pazar oluşturmaya başladı.
0
Paylaş

Bayer, bünyesinde bulundurduğu hibrit tohumlarla, Hindistan’da şehirlerde hobi olarak kendi sebzelerini yetiştiren üreticilere, mini paketlerde kabak, bamya ve fasulye çeşitleri ile seçenekler sunmayı hedefliyor.

Hindistan’da şehirlerdeki evlerinin bahçelerinde yada balkonlarında yetiştiricilik yapan hobi segmentine, Seminis sebze tohumlarının hazırladığı mini paketlerle girdiğini belirten  Bayer’li yetkililer, kademeli olarak Seminis markasıyla tohum yelpazesinide genişletmeyi planladıklarınıda bahsediyor.

25 lik veya 50 adetlik hibrit tohumlardan oluşan bu mini paketler, Hindistan’daki tarımsal perakende satış noktaları haricinde, Bayer’in tarım merkezlerinden de temin edilebilecek.

İlgili Ürünler

COVID-19 salgınıyla ülke çapındaki kilitlenme yaşanması sonrasında, Hindistan’da şehirlerde yaşayan birçok insan kendi gereksinimlerini karşılamak için evlerinin bahçelerinde, teras veya balkonlarında üretim yapmaya başladı. Şehirlerdeki bu talebi karşılamak için pazara giren Bayer; hibrit tohumlarının erişimini genişletmek için, e-ticaret siteleriylede iş birliği yapmaya hazırlanıyor.