Seminis & De Ruiter logo
Seminis & De Ruiter
Türkiye, Antalya

Bayer “Vegetables by Bayer” Adlı Marka Platformunun Açılışını Yaptı

3 Dakikalık Okuma
25 Şubat 2022 Cuma
Şirket Haberleri
Tohum, Fide, Fidan
Bayer
Özet
Bayer, üretici ve iş ortaklarına olan taahhüdünü yeniden teyit etmek için “ Vegetables by Bayer” adlı yeni marka platformunu başlattı.
0
Paylaş

Bayer, yeni marka kimliği, konumlandırma ve global websitesi (vegetables.bayer.com) ile birlikte, güvenilen iki markası Seminis® ve De Ruiter®’i tek bir ortak amaç altında birleştirerek “Vegetables by Bayer”” adlı marka platformunun açılışını yaptı.

20’den fazla farklı ürün ve binlerce yenilikçi tohum çeşidi ile Seminis® ve De Ruiter®, üreticilere farklı tipte açık tarla ve örtü altı üretim alanlarında uzun zamandan beri modern çözümler sunmaktadır. Şimdi ise, yepyeni marka kimliği sayesinde üreticilere, iş ortaklarına, tüketicilere ve tüm dünyaya her adımda değer sağlamaya yönelik daha derin bir taahhüt ile birlikte “Vegetables by Bayer’in” bir parçası olarak güçlerini birleştirecekler.

Bayer Global Sebze Tohumları Başkanı Inci Dannenberg: “Bayer’in birinci sınıf uzmanlarını ve kaynaklarını bir araya getirdiği yeni ‘Vegetables by Bayer' şemsiyesi, Seminis® ve De Ruiter® markalarımızın müşterilere ve iş ortaklarına yeni ve heyecanlı yollarla değer sunmasını sağlayacak.” diye belirtti.

Bu değer dört temel alanda kendini göstermektedir: işbirliği, yenilik, performans ve sürdürülebilirlik.

  • İşbirliği: Bayer ForwardFarming ağına katılacak ilk topraksız üretim işletmesi olan Hollanda’da yerleşik BraZander Fideliği ile yakın zamanda duyurulan işbirliği, Bayer’in tarımsal üretim endüstrisi ile ortaklığına olan taahhüdünün bir örneğidir. Bu duyuru, sürdürülebilir domates üretimi için en son ıslah, yetiştiricilik ve dijital teknolojilere odaklı gelişmiş topraksız üretim tanıtım merkezi De Ruiter Experience Center’ın, BraZander ile mevcut işbirliğinin genişlediğini göstermektedir.
  • Yenilik: Dijital ve bitki koruma yenilikleri ile birlikte, endüstrideki en çeşitli gen kaynaklarından birine sahip olan Bayer, bir yandan müşteri taleplerine cevap verirken, diğer yandan da, verim ve adaptasyonu artıran entegre çözümler geliştirmeyi kendine hedef edinmiştir. Yeniliğe yapılan bu yatırım; tarım alet ve ekipmanları, bitkiler, su, toprak ve insanlar yoluyla kolayca bulaşabilen viral bir hastalık Domates Kahverengi Buruşukluk Meyve Virüsüne (ToBRFV) orta düzeyde dayanımı olan yeni domates çeşitlerinin yakın zamanda gerçekleştirilen tanıtımında görülmektedir. Söz konusu çeşitler, üreticiler için meyve ve yaprak semptomları olmaksızın daha fazla pazarlanabilir ürün ve gıda zincirine daha istikrarlı tedarik sağlama fırsatı anlamına gelmektedir. 
  • Performans: Sınıfının en iyi tohumlarından, özel ve dijital çözümler içeren uzman tarımsal hizmete kadar, “Vegetables by Bayer” en çok tercih edilen çeşitlerimize olan güveni arttıran, ön görülerile desteklenmiş doğru bir bitki yönetimi için üreticiler ve iş ortakları ile iş birliği yapar. Örneğin, Advanced Precision Horticulture (APH) (Gelişmiş Hassas Bitkisel Üretim) girişim insiyatifi; otomatik olarak bitki büyüme ve bitki denge yönetimine yardımcı olmak, üretim sürecinin her aşamasında daha güvenli yol almak ve üreticilerin verim ve getirisini maksimum seviyeye çıkarmayı hedefler. Bunun için bitki fenotiplemesi, optimize topraksız sera iklim koşulları ve somut üretici görüşlerini bir araya getirir.
  • Sürdürülebilirlik: Yeniliğe yapılan her yatırım, sürdürülebilirliğe yapılan bir yatırımdır. Kar amacı gütmeyen uluslararası bir araştırma ve geliştirme enstitüsü olan World Vegetable Centre ile yapılan ortaklık gibi kamu-özel işbirlikleri sayesinde, Bayer, Asya ve Afrika’daki küçük alanlarda üreten üreticilerin özel ihtiyaçlarını karşılayan gelişmiş çeşitler ıslah etmeye çalışmaktadır. Bu işbirliği, Bayer’in küçük alanlarda üreten üreticilerin işlerini sürdürülebilir şekilde büyütmeleri için gerekli olan aletleri, eğitimi ve kaynakları sağlayarak 2030 yılındaki küçük alanda üretim yapan 100 milyon çiftçiye ulaşma taahhüdünün bir örneğidir.

Bayer’in yeni marka lansmanı, meyve ve sebze tüketiminin faydaları konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan Birleşmiş Milletler’in  “2021 Meyve ve Sebze Yılı” ilanı ile aynı dönemde gerçekleşti. Dannenberg: “Endüstri lideri Ar&Ge’mizden piyasanın gelişen ihtiyaçlarını karşılayan tohumun ötesine geçen özel çözümlere kadar, ‘Vegetables by Bayer’, müşterilerimizin işlerini büyütmelerine yardımcı olma ve böylece daha sağlıklı, daha sürdürülebilir bir dünya geliştirmeye olan taahhüdümüzü yansıtmaktadır.” diye belirtti.  

İlgili Ürünler

Daha fazlası için https://www.vegetables.bayer.com/tr/tr-tr.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bayer Hakkında

Bayer, sağlık ve beslenme ile ilgili yaşam bilimleri alanlarında uzmanlaşmış küresel bir şirkettir. Ürün ve hizmetleri, insanlığa faydalı olabilmek ve giderek artan ve yaşlanmakta olan küresel nüfusun ortaya çıkardığı büyük zorlukların üstesinden gelmeyi desteklemek amacıyla tasarlanmıştır. Bayer Grup, aynı zamanda inovasyon ve büyümeyle değer yaratmayı ve kazanma gücünü artırmayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilir kalkınma ilkelerine bağlı olan şirket, Bayer markası ile tüm dünyada güven, kalite ve güvenilirliğin timsali olmuştur. 2020 mali yılı itibarıyla 100.000’e yakın çalışana ve 41,4 milyar Avro satış cirosuna sahip olan Bayer’in Ar-Ge harcaması ise 4,9 milyar Avro düzeyindedir. Daha fazla bilgiye http://www.bayer.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynaklar

Bayer