Büyüyen Sera Filmi Pazarı

2020 de 6,4 milyar $ olan küresel sera filmi pazar büyüklüğünün yıllık %10,3'lük bir büyüme ile 2025'te 10,4 milyar $ çıkması bekleniyor.

2020 de 6,4 milyar $ olan küresel sera filmi pazar büyüklüğünün yıllık %10,3'lük bir büyüme ile 2025'te 10,4 milyar $ çıkması bekleniyor.

Sera filmi kullanımında, APAC bölgesinin (Asya Pasifik) dünyadaki en büyük sera filmi tüketicisi olduğu tahmin edilmektedir. Küresel olarak tarımsal üretimdeki artış, seralarda yetiştirilen mahsullere yönelik artan talep ve sera ekim alanlarındaki büyüme, sera filmi pazarındaki büyüme için temel itici faktörler olmuştur.

LDPE’lerin (düşük yoğunluklu polietilen) Sera Filmi Pazarının En Büyük Segmenti Olacağı Öngörülüyor

LDPE (düşük yoğunluklu polietilen), yüksek basınç altında üretilen, çoğunlukla ekstrüde edilmiş ve şişirilmiş bir polietilen çeşidi olup; LLDPE’lere (lineer düşük yoğunluklu polietilen) göre, nispeten daha kalındır (bağlardaki zincir sayısı LLDPE'den çok daha uzundur).  

0.932 g/cm3 yoğunluğa sahip LDPE’ler (düşük yoğunluklu polietilen), sertlik ve kolay yırtılma özelliği gerektiren film uygulamalarında kullanılır. LDPE (düşük yoğunluklu polietilen), ince filmler, genel amaçlı filmler ve yüksek bariyerli filmler üretmek için kullanılır. Düşük maliyeti, yüksek kalınlığı, optik özellikleri, güneş ışığına ve dış ortama olan yüksek dayanıklığı LDPE (düşük yoğunluklu polietilen) sera filmlerinin tercih edilmesindeki en önemli özellikleridir.

Yüksek ışık geçirgenliği, kullanım kolaylığı avantajlarına ek olarak, düşük yoğunluktaki polietilen malzemeden üretilen sera filmlerinin uygun maliyetlerde olması, ürünün gelişmekte olan pazarlardaki talebinide arttırmaktadır.

Sera filmi uygulaması
Sera filmi uygulaması

Önerilen Ürünler

Önerilen Ürünler

Ürünlere Göz At

No items found.

150 ila 200 Mikron, Sera Filmi Pazarının En Hızlı Büyüyen Bölümüdür

Optimize edilmiş mahsul yetiştiriciliğinde, kontrollü güneş ışığı ve UV ışığı iletimi, düşmeyi önleme, nem önleme ve termiklik gibi özellikleri sağladıkları için 150 ila 200 mikron kalınlığındaki sera filmlerinin kullanımı tercih edilmektedir. Karlı koşulların gözlemlendiği Avrupa ve Kuzey Amerika'da bu filmlerin kullanımı, sera tüneli içerisine ışık penetrasyonunu azaltabileceğinden çok daha azdır.

APAC (Asya Pasifik) bölgesindeki artan nüfusun getirdiği gıda talebinin tarımsal verim üzerinde oluşturduğu baskı, sera film pazarını yönlendiren en önemli faktördür.

Çin, bölgedeki sera filmlerinin önde gelen üreticisi ve tüketicisidir. Hindistan tarıma dayalı bir ekonomidir. Japonya'da sebze ve çiçeklere olan talep, serada yetiştirilen ürünlerle karşılanmaktadır. Güney Kore ise Çin ve Japonya'dan sonra sera filmlerindeki en önemli pazarlardan biridir.

Dünya sera filmi pazarında faaliyet gösteren kilit oyuncular Ginegar Plastic Products Ltd (İsrail), PLASTIKA KRITIS S.A.(Yunanistan), RKW Group (Almanya), Berry Global, Inc (ABD) ve Grupo Armando Alvarez’dir (İspanya). Bu oyuncular, birleşme ve satın alma, yeni ürün lansmanı ve büyümek için ortak girişim ve ortaklık gibi çeşitli stratejiler benimsemişlerdir. 2016 ve 2020 yılları arasında büyük oyuncular tarafından benimsenen birleşme ve satın alma stratejileri ile bu şirketler, küresel sahada varlıklarını dahada geliştirmişlerdir.

Instagramda aramıza katıl!

Gün aşırı paylaştığımız içeriklerimizle Instagram’da üreticileri bir araya getirdiğimiz bir topluluk oluşturuyoruz. Sen de katıl!

SİZDEN GELENLER
ÖĞRETİCİ İÇERİKLER
YARIŞMALAR
KATILMAK İSTİYORUM
Kaynaklar

Bu içerik için kaynak belirtilmemiş

Bu yazıya yorum yap.

Önerilen Ürünler

Önerilen Ürünler

No items found.

Önerilen Ürünler

Önerilen Ürünler

No items found.

Bunu okuyanlar bunları da okudu...

PAYLAŞ
PAYLAŞ