Stoller Türkiye logo
Stoller Türkiye
Türkiye, İzmir

Corteva, Stoller Group'u Satın Almak İçin Anlaşma İmzaladı!

2 Dakikalık Okuma
12 Aralık 2022 Pazartesi
Bitki Besleme
Corteva Stoller
Özet
Corteva Agriscience Sektördeki En Büyük Bağımsız Biyolojik Ürünler Şirketi Stoller Group'u Satın Almak İçin Anlaşma İmzaladı
0
Paylaş
  • Stoller, 400 Milyon Dolarlık Küresel Satış ve 60'tan Fazla Ülkede Varlığa Sahip
  • Yenilikçi, Sürdürülebilir Çözümlerle Çiftçiler İçin Değer Yaratma Taahhüdü’nü Pekiştiriyor
  • Stratejik Portföy İncelemeleri’nin Tamamlanması’ndan Bu Yana İkinci Biyolojik Ürünler İşlemi

 INDIANAPOLIS ve HOUSTON, 30 Kasım 2022 - Corteva, (NYSE: CTVA) ve Stoller Group, Inc. ("Stoller") bugün Corteva'nın iştirakinin, sektördeki en büyük bağımsız Biyolojik Ürünler şirketi olan Houston merkezli Stoller'ı satın almak için kesin bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Stoller, 60'tan fazla ülkedeki operasyonları ve satışları ve 2022 yılı için öngörülen 400 milyon dolardan fazla geliri ile Corteva'ya kazandıracağı EBITDA marjları ile anında ölçek ve karlılık getiriyor.

Stoller'in satın alınması, Corteva'nın çiftçilere gelişen tarım uygulamalarını tamamlayan ve değişen pazar beklentilerini karşılamalarına yardımcı olan Biyolojik araçlar sağlama taahhüdünü güçlendiriyor. Stoller'ın çiftçi ilişkileri ve talep yaratma konusundaki üstün itibarı, kanal ve çiftçilerle bilgi paylaşımı üzerine kurulu bir ticari model etrafında toplanıyor.  Stoller, teknik mükemmellik sergileyerek ve sahada entegre çözümlerin faydalarını ve değerini sunarak başarılı olmuştur.

"Biyolojik ürünler çiftçilere ürün koruma teknolojilerini tamamlayan sürdürülebilir avantajlı araçlar sağlar ve toplu olarak gıda güvenliği ve iklim değişikliği ile ilgili küresel zorlukları ele almak için çalışabilir.  Stoller, ticari varlığı ve pazarı genişletme potansiyeli ile Biyolojik Ürünler sektöründe bir lideri temsil ederken, aynı zamanda cazip büyüme ve işletme marjları sunuyor." dedi.  "Corteva'nın önde gelen inovasyon organizasyonuyla birlikte Stoller, müşterilerimize farklılaştırılmış sürdürülebilir çözümler sunma stratejimizin uygulanmasını destekleyecek ve Corteva'yı hızla büyüyen Biyolojik Ürünler pazarının en büyük oyuncularından biri olarak konumlandıracak."

Biyolojik pazarın 2035 yılına kadar yıllık olarak yüksek tek haneli rakamlarda büyümesi ve 2035 yılına kadar genel bitki koruma pazarının yaklaşık %25'ini temsil etmesi beklenmektedir.  Sadece üç yıl içinde Corteva, dış ve iç inovasyon, Ar-Ge iş birlikleri, lisanslama ve dağıtım anlaşmaları ve satın almalar etrafında inşa edilen akıllı, çevik stratejiler uygulayarak dünya standartlarında bir Biyolojik Ürünler işi geliştirdi.

İlgili Ürünler

Bitki Koruma İş Birimi Başkan Yardımcısı Robert King, "Stoller, Corteva'nın Biyolojik Ürünler işini ticari motoru ve kilit pazarlardaki halihazırdaki ölçeği sayesinde genişletmek ve hızlandırmak için bir platform sağlıyor" dedi. "Yatırımlarımız, Bitki Koruma ve Tohum ürünlerimizi tamamlayan sağlam, yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler sunmamızı sağlarken, çiftçilere değer katmak için kanal ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışmaya devam etmemizi sağlıyor."

"Stoller'ın 50 yılı aşkın tarihinde, dünyanın dört bir yanındaki yetiştiricilerin verimliliklerini artırmalarına ve sürdürülebilirliklerini geliştirmelerine başarıyla yardımcı olduk. Stoller, İcra Kurulu Başkanı, Guillermo de la Borda, çiftçilerin dünyanın ihtiyaç duyduğu besleyici gıdaları yetiştirmede başarılı olmalarına yardımcı olma vizyonunu paylaştığımız Corteva ile güçlerimizi birleştirmekten gurur duyuyoruz" dedi. "Bu duyuru, dünyanın en güvenilir biyostimülan ve bitki sağlığı şirketlerinden biri olmamıza yardımcı olan dünya çapındaki ekiplerimizin inanılmaz başarısının ve özverisinin gerçek bir kanıtıdır. Yenilikçi çözümlerimiz ve derin uzmanlığımız önümüzdeki yıllarda da etki yaratmaya devam edecek."

Stoller, Corteva'nın bu yıl gerçekleştirdiği ikinci biyolojik satın alma işlemi olurken, şirket kısa bir süre önce Murcia/İspanya merkezli mikrobiyolojik teknolojiler uzmanı Symborg'u satın almak için kesin bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Corteva, Biyolojik Ürünler stratejisinin bir parçası olarak Stoller ve Symborg'un birbirini tamamlayan ticari ve teknik güçlerinden yararlanacak.

Yaklaşık 1,2 milyar dolar nakit tutarındaki Stoller satın alma bedeli kapanışta ödenecek olup, yasal onayların alınması ve alışılagelmiş kapanış koşullarının yerine getirilmesinin ardından 2023 yılının ilk yarısında tamamlanması beklenmektedir.  Şirket, Stoller sonuçlarının 2023 yılı için hem Faaliyet EBITDA’sı hem de Faaliyet EPS'sine katkı yapmasını beklemektedir.