hortiturkey
Baş Editör

Dünya Gıda İnovasyon Ödülleri, Monterosa Domatesinin

1 Dakikalık Okuma
27 Haziran 2021 Pazar
Tohum, Fide, Fidan
Monteros
Özet
Semillas Fito’nun Monterosa domatesi, Dünya Gıda İnovasyon Ödülleri'nde en iyi doğal ve organik ürün ödülünü aldı.
0
Paylaş

FoodBev Media ve IFE (International Food&Drink Event) işbirliği ile düzenlenen bu ödüller, on yılı aşkın bir süredir uluslararası düzeyde, yiyecek ve içecek endüstrisindeki en güvenilir ve etkili ödüller olarak kabul edilmektedir.

Köy domatesi görünümlü olan Monteros, yoğun lezzeti nedeniyle tüketiciler tarafından tercih edilen bir çeşit olup, tüketicilerin %80’i Monteros domatesini birinci sınıf bir çeşit olarak değerlendirmektedir.

Monteros
Monteros

Yarışmanın jürisine göre, “pandemi döneminde insanların sağlık için, ev yemeklerine yönelmesi, meyve sebze tüketiminin artmasına neden olmuştur. Her iki trende de katkı sağlayan bir ürün olan Monterosa domatesinin tadına mutlaka bakılmalıdır.”

İlgili Ürünler

Monterosa domatesinin, eski hatırladığımız domatesler gibi bir aroması vardır. Var olan bu özelliği ile Monterosa domatesi, doğal malzemelerden yapılmış özel yemeklerde kullanmak için mükemmel bir malzemedir. Bu domates aynı zamanda Akdeniz beslenme biçimini zenginleştiren özelliklere de sahiptir.

Sürdürülebilir tarımda karlı çözümler sunan Semillas Fito, Monterosa domates çeşidini, Avrupa, Amerika, Asya ve Avustralya’daki geleneksel ve organik tarım ürünleri üreten uzman çiftçilere sunmaktadır.