hortiturkey
Baş Editör

Dünya Tarımının Kalbi AGROEXPO'da Atacak

1 Dakikalık Okuma
30 Kasım 2022 Çarşamba
Tarım Fuarları
AgroExpo
Özet
Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ise dördüncü büyük tarım ve hayvancılık fuarı AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı 1-5 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek.
0
Paylaş

1-5 Şubat 2023 tarihleri arasında Orion Fuarcılık tarafından düzenlenecek Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise dört büyük tarım fuarından biri olan AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, sektörün dünyada en çok ilgi çeken organizasyonları arasında yer alıyor.

2023 yılında 18. kez düzenlenecek olan AGROEXPO 337 bin m2 Fuar İzmir’de, 110 bin m2 sergi alanı üzerine kurulucak.

100’ün üzerinde ülkeden, yüz binlerce ziyaretçi ve katılımcının buluşacağı fuarda, tarım ve haycancılık sektöründeki son yenilikler tanıtılırken, gelişen teknolojiler ve uygulamalar konuklarla paylaşılacak.

Dji 0355 Min

Tarım ve Hayvancılığa Dair Her Şey

100’ün üzerinde ülkeden, yüz binlerce ziyaretçi ile katılımcının buluşacağı ve beş gün sürecek fuarda; tohum, gübre, sulama, zirai ilaçlar, bilişim, fide, fidan, sera teknolojileri, tarım makinaları, traktör, hayvancılık, yem sektörü, kanatlı sektörü, arıcılık gibi birçok ürün grubundan sektör için yeni ürünler tanıtılacak.

İlgili Ürünler

4 Min

Ticari Anlaşmalar Ön Planda

Dünyanın çeşitli ülkelerinden alım heyetlerinin katıldığı AGROEXPO’da geçen yıl 2 milyar dolarlık iş hacmi gerçekleştirilirken, bu yıl koronavirüs salgınının etkilerinin azalmasıyla bu rakamın çok daha yukarıya çıkması hedefleniyor.

Keyifli ve Bilgilendirici Aktiviteler

Türkiye’nin tüm bölgelerinden çiftçilerin, yurt dışı ve yurt içi profesyonellerin ve sektörün temsilcilerinin yer alacağı fuarda 1000 kişilik oturma kapasitesine sahip aktivite alanı bulunuyor. Bu alanda fuar boyunca yapılacak etkinlikler, yarışmalar ve aynı zamanda bilgilendirici panel ve eğitimlerle ziyaretçilerin keyifli bir gün geçirmesi hedefleniyor.

Kaynaklar

Orion Fuarcılık