hortiturkey
Baş Editör

Dünyanın En Büyük ve Benzersiz Tarım Turizmi Projesi Dubai'de Uygulanıyor

1 Dakikalık Okuma
26 Mart 2023 Pazar
Dünyadan Haberler
Dubai
Özet
Dubai, çöl bölgelerini cazibe merkezine dönüştürmek için tasarladığı tarım turizmi geliştirme projesi Agri Hub'ı uygulamayı planlıyor.
0
Paylaş

Yeşil bir ekonominin gelişimine katkıda bulunarak 10.000 den fazla istihdam yaratacak olan Agri Hub projesi; Dubai’nin çöl bölgelerini dünyanın en keyifli ve güzel yerlerine dönüştürerek, Dubai’yi önemli bir tarım turizmi destinasyonu bölgesi olmaya hazırlıyor.

Dubai merkezli mimarlık firması URB'den yapılan açıklamaya göre, Dubai çölünde yer alması planlanan proje, ziyaretçilere eğlence hizmetleri ve konfor sunarken tarım turizminin gelişmesine de katkı sağlayacak.

Agri Hub R35 Sz Xl Min

Yeni tarım turizmi kompleksi Agri Hub, bir doğa ve mirası koruma merkezi, bir ekoturizm merkezi, bir agroteknoloji enstitüsü ve bir sağlık merkezi içerecek.

URB CEO'su Baharash Bagherian’a göre;  “ Dubai'nin kırsal bölgeleri, tarım turizmi için küresel bir ölçüt olma şansına sahip. Agri Hub projesi,  Dubai'yi ziyaretçiler için dünyanın en iyi kırsal cazibe merkezi haline getirecek çok çekici ve zengin bir ortamdır. Proje yerel çiftçilere ürünlerini doğrudan çiftliklerden satma, ziyaretçilere ise organik tarım ürünlerini satın alma ve bu ürünlerden yapılan yemekleri tatma imkanı sağlayacak. Ayrıca bu komplekste ziyaretçiler çeşitli eğlence konseptlerini de erişebilecekler.  Dubai kırsalında ve vahşi doğasında yeni bir turizm destinasyonu olmanın yanı sıra yerel halkın sağlığını, esenliğini ve gelirini de artıracak olan bu proje sonuç olarak, geleceğin karbondan arındırılmış kırsal turizm destinasyonları için yenilikçi bir taslak olarak hizmet edecektir.”

İlgili Ürünler

Bu kompleksin tipolojisi ziyaretçilere eşsiz bir tarım turizmi deneyimi yaşatacak ve onlara doğanın içindeymiş hissini verecektir. Ziyaretçilerine açık hava etkinlikleri, kamplar, konaklama imkanı ve eşsiz bir manzara deneyimi sunacak olan proje; %100 yenilenebilir enerji kullanımı, %100 su geri dönüşümü, bio-tuz tarımı, yeşil geçiş sistemleri ve sıfır atık sistemleri ile hizmet verecektir.