hortiturkey
Baş Editör

Dünyanın En Pahallı 8 Meyvesi!

1 Dakikalık Okuma
16 Ağustos 2022 Salı
Yaş Meyve, Sebze
Meyveler
Özet
Japonya nın egzotik Taiyo no Tamago mangolarından Çin de yetiştirilen Buda şeklindeki armutlarına kadar, size bir servete mal olacak dünyanın en pahalı meyvelerinin listesi burada.
0
Paylaş

8. Sekai Ichi Elmaları

Egzotik ve ithal elmalar pahalıdır. Fakat tek bir elma için 21 $ vermek ister miydiniz? Sekai Ichi elmalarının tanesi 21 $. Dünyanın en lezzetli ve en tatlı elması olan Sekai Ichi elmalarının polinasyonu elle yapılmakta ve bal ile yıkanmaktadır. Bu detayları öğrendikten sonra belki denemek istersiniz?

Seika Ichi Min

7. Buda Şekilli Armut

Çin’de bir meyve bahçesi çiftçisi olan Hao Xianzhang’ın buluşu olan bu armutlar, Buda şeklindeki özel kalıpların içinde yetiştirilmektedir. Bu özel armutun adeti 9 $ satılmaktadır.

Buda Min

6. Küp Karpuz

Karpuzu çok sevseniz bile, bir karpuz için 821 $ ödemek ister miydiniz? Japonya’daki yetiştirilen bu benzersiz karpuzlar, ona farklı bir görünüm kazandıran kare ahşap kutu kalıplarda yetiştirilir.

Square Watermelon Min

5. Densuke Karpuz

Japonya, Hokkaido'da yetiştirilen bu dev karpuzların her biri 11 kg ağırlığında ve 6.100 $ gibi yüksek bir fiyattan satılıyor.

Black Watermelon World Most Expensive and Rare Watermelon All You Need to Know about Densuke Watermelons 5 (1) Min

İlgili Ürünler

4. Ruby Roman Üzümleri

Bu pinpon topu şeklindeki üzümler, müzayedelerde özel olarak 4.000 $ karşılığında satılmaktadır. Sadece Japonya'nın Ishikawa Eyaletinde yetiştirilen bu üzümlerin her birinin ağırlığı 20 gr dır.

Ruby Roman Min

3. Taiyo no Tamago Mangoları

Mango severler, sakın şok olmayın. Dünyanın en lezzetli mangoları olarak bilinen çeşit mangolar, Japon çiftliklerinde özel file torbalarda yetiştirilir. Bu nadir çeşit mangoların çifti 3.000 $’a satılmaktadır.

Mango Min

2. Sembikiya Kraliçe Çilek

Çilekler genellikle pahalı olan meyvelerdendir. Fakat paketi 1 paketinde 12 tane olan ve paketi 85 $’a satılan Sembikiya Kraliçe çileklerini biliyor muydunuz? Eşsiz lezzetleri, yanında benzersiz doku ve şeklide onları bu kadar nadir ve benzersiz kılmaktadır.

Sembikiya Queen Strawberries Valuable Fruit2 Min

1. Yubari Kral Kavun

Japonya'nın Hokkaido kentindeki özel seralarda yetiştirilen bu nadir kavun 21.000 ila 45.000 $ arasında fiyatlandırılır.

Yubari Min