FMC Turkey logo
FMC Turkey
Türkiye, İstanbul

FMC Corporation ve Micropep Technologies, Biyoherbisit Çözümlerini Birlikte Geliştirmek İçin Stratejik İşbirliğini Duyurdu

1 Dakikalık Okuma
8 Aralık 2022 Perşembe
Bitki Koruma
FMC
Özet
FMC Corporation ve Micropep Technologies , herbisitlere dirençli olan yabani otları kontrol etmek için biyolojik çözümler geliştirmede, stratejik bir işbirliği yaptığını duyurdu.
0
Paylaş

İşbirliği, bitki hücreleri tarafından doğal olarak üretilen kısa protein moleküllerine dayanan doğal yabancı ot kontrol ürünlerinin devam eden gelişimini hızlandıracak. Çok yıllık özel bir anlaşma kapsamında olan ortaklıkta; mısır ve soya fasulyesindeki önemli herbisitlere dirençli yabani otları kontrol etmek için yeni çözümler geliştirmeye odaklanılacak. Şirketler, yenilikçi biyolojik herbisitlerin belirlenmesinde başarı oranını hızlandırmak ve iyileştirmek için Micropep'in teknolojisinden yararlanarak kendi Ar-Ge yeteneklerini birleştirecekler.

FMC Başkan Yardımcısı ve Baş Teknoloji Sorumlusu Dr. Kathleen Shelton, "Direnç yönetimini ele almak için yeni mikropeptit teknolojisi geliştirmede Micropep ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz" dedi. Tarımdaki bu yeni etki şeklinin, biyomoleküller heyecan verici yeni bir sınırı temsil ettiğini söyleyen Shelton, bunun yetiştiriciler için mevcut olana kıyasla tamamen yeni bir çözüm ve sentetiklerle kombinasyon halinde çalışan biyolojik portföy olduğunuda sözlerine ekliyor.

2021 yılında sentetik herbisitlerden oluşan pazar büyüklüğü 26 milyar doların üzerindedir. Günümüzde etkili yabani ot kontrolü sağlayan ve aynı zamanda çevre üzerindeki etkiyi en aza indiren biyoherbisitler için önemli pazar fırsatları vardır. Bu işbirliği, Micropep'in dünya genelinde başlıca mahsulleri tehdit eden dirençli yabani otlar ve patojenler üzerinde etkinlik sergileyen mikropeptit hattının gelişimini ilerletiyor. Tarımın en acil zorluklarını ele almak için FMC, yeni eylem biçimlerinin keşfedilmesine ve geliştirilmesine yatırım yapıyor ve ve bitki koruma inovasyonunun hızını artırmak için kapsamlı bir ortak ekosistemi oluşturmaya devam ediyor.

İlgili Ürünler

"Micropep, tarımın kilit bir odak alanında birden fazla pazardaki küresel zorlukları ele alan yeni nesil doğal çözümler geliştiriyor. Çiftçilerin üretim şeklini etkileyen iklim değişikliği ile mahsullerin korunması için acil yeni sürdürülebilir çözümlere ihtiyaç duyduklarını söyleyen Micropep'in kurucusu ve CEO'su Thomas Laurent, FMC ile olan bu ortaklık ile sürdürülebilir çözümlerin kullanılabilirliğinin hızlanacağını söyledi. Laurent; tescilli yapay zeka destekli mikropeptit keşif platformu ile FMC'nin güçlü bilimsel ve ticari yeteneklerini birleştirerek, dirençli yabani otların kontrolünde, etkili seçici bir doğal herbisit geliştirmeye çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Anlaşmanın özel şartları açıklanmadı.