Geoflow logo
Geoflow
Türkiye, İzmir

Geoflow Türkiye'den, Yeni Nesil ve Yüksek Basınca Dayanıklı Temiz Su Boruları: O-PVC

3 Dakikalık Okuma
27 Eylül 2021 Pazartesi
Şirket Haberleri
Geoflow
Özet
TOM O-PVC boruları, Moleküler oryantasyon işlemi sayesinde, farklı özelliklere sahip, sektöründe bulunan yüksek basınçlı suyun taşınması için en gelişmiş borulardır.
0
Paylaş

PVC esasen moleküllerin düzensiz yerleştirildiği amorf bir polimerdir. Bununla birlikte, belirli basınç, sıcaklık ve hız koşulları altında, malzemeyi germe yardımıyla, polimer moleküllerini malzemenin gerildiği yönle aynı yönde yönlendirmek mümkündür.

Kullanılan işlem parametrelerine ve çoğunlukla germe oranına bağlı olarak, daha yüksek veya daha düşük bir moleküler oryantasyon derecesi elde edilecektir. Sonuç olarak, bir bakışta görülebilen katmanlı yapıya sahip bir plastiktir.

Moleküler oryantasyon işleminin polimerik yapıya etkisi

Rakipsiz Özelliklere Sahip Bir Boru

Moleküler oryantasyon işlemi, PVC’nin fiziksel ve mekanik özelliklerini büyük ölçüde geliştirir ve ona orijinal polimerin avantajlarını ve özelliklerini değiştirmeden bir dizi istisnai özellik sağlar. Böylece çekiş ve yorulmaya karşı direnç, esneklik ve darbe dayanımı açısından rakipsiz niteliklere sahip bir plastik boru elde edilir.

Yüksek basınçlı su boru hatlarında kullanıldığında, O-PVC borular yüksek dayanıklılık ve son derece uzun ekonomik kullanım ömrüne sahiptir. Dahası, boru sadece üretilme şekli için değil, aynı zamanda daha sonraki kullanımı nedeniyle de son derece enerji tasarrufu sağlayan ve çevre dostu bir üründür. Diğer avantajlar arasında maliyetlerde ve montaj sürelerinde yüksek tasarruf yer alır.

Tüm bu sebeplerden dolayı TOM O-PVC boruları sulama sistemleri, içme suyu temini, yangın söndürme şebekeleri ve pompalama sistemlerinde; orta ve yüksek basınçlı su taşımacılığı için en iyi çözümdür.
TOM PVC-O boruları

Suyu Taşımak İçin En Son Teknoloji

TOM O-PVC boruları Molecor tarafından geliştirilmiş olup, verimli su taşınması için en son teknolojiyle üretilmiş borulardır. Molecor O-PVC, boru sektöründe know-how araştırması ve üretim gelişimine destek olmuş öncü global firmadır.

Üretim sürecimiz tamamen yenilikçi işlemlerle geliştirilerek, şu anda global olarak mevcut olan en gelişmiş ve en güvenilir teknolojileri kullanır. Şimdiye kadar, O-PVC borularının en yüksek özellikleri sağladığı kabul görmesine rağmen farklı üretim süreçlerinin teknik sınırlamaları ve bu işlemlerin verimlilik açısından eksiklikleri, buna bağlı olarak bu tür boruların yaygın kullanımının önünde bir engel teşkil etmekteydi. Molecor tarafından geliştirilen bu teknoloji sayesinde artık bu sınırlar aşılmıştır.

  • Moleküler oryantasyon, her bir boru üzerinde ve tüm üretim süreci boyunca gerçekleştirilen kalite kontrol kontrolleri sayesinde, sıcaklık ve yüksek basınçların hassas ve homojen dağılımının uygulamasıyla elde edilir.
  • TOM boru üretim süreci sürekli ve tam otomatiktir (geleneksel kesintili yöntemin aksine), bitmiş ürün üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve her borunun aynı kalitede çıkmasını garanti etmektedir.

Maksimum Güvenirlik ve Güvenlik

Molecor’un üretim sisteminin olağanüstü teknik ilerlemeleri sayesinde, TOM boruları maksimum güvenilirlik ve güvenliğin yanı sıra diğer ürünlere göre, farklı avantajlar sunar.

İlgili Ürünler

  • Maksimum moleküler oryantasyon: Sınıf500, ISO, 16422: 2014 ve EN 17176-2 standartlarına göre, en iyi mekanik özellikleri sunan en yüksek oryantasyon.
  • Ürün kalite
  • Mutlak boyutsal tölerans değerleri
  • Homojen malzeme kullanımı
  • Oryantasyon işlemi sırasında şekillendirilen muflar.
TOM O-PVC borularının uygulanması

Know How

Firmanın Ar-Ge konusundaki deneyimi ve O-PVC boru sektörünün en güçlü firması olduğundan dolayı, ürünlerinin imalat ve montaj süreçlerinin her aşamasında destek verebilmektedir.

Know how

Ürünün Özellikleri

Molecor firması dünya çapındaki benzersiz teknolojisi sayesinde, O-PVC Boru pazarına en özel ürünleri sunmaktadır. Ürün yelpazesinde DN500 mm, DN630 mm, DN710 mm, DN800 mm, DN1000 mm veya DN1200 mm O-PVC borular gibi seçkin çaplar bulunmaktadır. Molecor teknolojisi sayesinde bu ürünlerin üretimleri sektörde dönüm noktası olmuştur. Molecor teknolojisi ortaya çıkmadan önce büyük çaplı O-PVC boru üretimi düşünülemezdi.

Molecor tarafından üretilen TOM O-PVC borular, mükemmel fiziksel-mekanik özellikleriyle beraber, yüksek dayanıklılığı sayesinde 50 yıl garantili bir üründür.

Borulara 50 yıl garanti verilmektedir.
Ürünün özellikleri

Pazardaki En Çevreci Boru

O-PVC borunun çevresel etkisi bileşimi ve uygulamasına bağlıdır. Kullanılan hammadde türü, üretim süreci, bitmiş ürün ve borunun ekonomik ömür beklentisi, yaşam döngüleri boyunca verimliliği ve sürdürülebilirliği belirleyen ana faktördür.

TOM O-PVC, dünyanın her yerinde farklı çalışmalarla gösterildiği gibi, çevremizin sürdürülebilir kalkınmasına verimli katkısı sayesinde piyasada bulunan en çevre dostu çözümdür. Çünkü tüm aşamalarında çevresel faydalar sunmaktadır. Yaşam döngüsü böylelikle enerji açısından en verimli şekilde sonuçlanır.

Verimli Kaynak Yönetimi

  • Bu boruların mükemmel mekanik özellikleri sayesinde hammadde kullanımında önemli tasarruflar sağlar. Aynı dış nominal çap için, TOM O-PVC boru daha az PVC gerektirir.
  • PVC bileşiminin yalnızca %43’ü petrole bağlıdır. Bu nedenle bu kaynağın gerekli tüketimi diğer plastik çözümlere göre daha düşüktür.
  • Yaşam döngüsünün tüm aşamalarında enerji tüketimi daha düşüktür.
TOM, ekonomik ömrü boyunca gereksiz enerji kaynaklarının tüketimini önleyip, atmosfere salınan CO2 emisyonlarını azaltmaktadır.
Kaynaklar

Geoflow Türkiye