hortiturkey
Baş Editör

Günümüzün En Dikkat Çeken Ürünleri!

2 Dakikalık Okuma
4 Mayıs 2022 Çarşamba
Dünyadan Haberler
kare domates
Özet
Son dönemlerde dikkat çeken beş farklı ürüne bir göz atalım
0
Paylaş

Domatesin tatlılığı ve biberin gevrekliği ve hıyarın tadı (salatalık) “Topember” ı oluşturmak için bir araya geldi. Sonrasında bir kare domates ve pembe bir biber var. Günümüzün en dikkat çeken ürün tanıtımları…

Topember

Thanet Earth, domateslerin tatlılığını, biberlerin gevrekliğini ve hıyarların (salatalık) lezzetini içinde barındıran özel ve eşsiz bir ürün üzerinde çalışarak, dünyanın ilk ‘Topember'ını üretiyor.

Yıllar süren ar-ge çalışmaları sonrasında bu ürünü satışa hazır hale getirdiklerini söyleyen Thanet Earth Genel Müdürü Chris Butler; aynı zamanda ürünün harika bir lezzete de sahip olduğunu söyledi.

Topember Min

Kare Domates

Belçika Hoogstraten’da bulunan Den Berk Délice şirketi, 'Square Délice' markasıyla kare domates geliştirdiğini duyurdu. Pazar araştırmalarında tüketicilerin market raflarında yenilik aradığını söyleyen Den Berk Délice yetkilileri; bu kare domates ile tüketicilerin taleplerine cevap verdiklerini belirtti.

Avrupa'da geleneksel yuvarlak domates üretimini bırakan ilk şirket olduklarını söyleyen Hoogstraten Den Berk Délice yetkilileri, domates yetiştiricilerinin bu yeni ürünü mükemmelleştirmelerinin bir yıl sürdüğünü belirtti.

Kare domates şeklinin arkasındaki fikir tüketiciden gelmektedir. Önde gelen pazar araştırma ajansları ile yapılan çeşitli anketler, tüketicilerin sadece renk açısından değil, domates segmentinde de yenilik aradıklarını göstermiştir. Araştırmalara katılanların %39’u domateslerde şekil açısından da yenilik olması gerektiğini belitmiştir.

Berkdelice Min

Lojistik açıdan da birçok avantaja sahip olan kare domatesler, şekli sayesinde daha kolay ambalajlanır ve istiflenebilirler. Dilimlendiğinde tüm dilimleri aynı boyda olan kare domatesler, tüketiciler içinde ekstra bir avantaj sağlar.

İçeriğinde taşıdığı %50’den fazla likopen ile sizi birçok hastalıktan koruyacak olan kare domates, yaşam kalitenizi de arttıracaktır. Domatesler pişirildiğinde ve/veya soslarda veya meyve sularında işlendiğinde, likopen daha da iyi emilebilir.

İlgili Ürünler

Pembe Biber

Bakker Sweet Peppers’ın son birkaç yıldır geliştirdiği yeni çeşidi neredeyse satışa hazır. Şirket bilinen turuncu biberlerine ilave olarak pembe biberlerinin de satışa çıkartılacağını duyurdu.

Roze Min

Pembe Kuşkonmaz

Rengini sevdin ama tadını sevmedin mi? O zaman belki Boeregoed kuşkonmazı sizin için daha uygundur! Boeregoed; Rosé Greenhouse kuşkonmazını tanıtarak satışa sundu. Biraz pembe rekli olan bu kuş konmaz, düzenli olarak organik kırmızı şarapla beslenerek yetiştirildi. Taze gül tadında olan bu kuş konmazın yaklaşık yarım kilosu 4,99 € dur.

Asp Min

Domates Drone

Hollanda'nın Westland sera ve bahçecilik bölgesinde polis, elinde cep telefonuyla bisiklete binen veya halka açık alanlarda oluşabilecek küçük suçlarda kullanılmak üzere, drone kullanımı için yerel bir domates yetiştiricisi ile iş birliğine giriyor. Yapılacak olan bu pilot uygulamada drone Naaldwijk'teki polis karakolundan kontrol edilecek.

Westland’daki bu yetiştiricisi, polislere her cumartesi günü bir sürü atılmış domates veriyor. Bir ihlal tespit edilir edilmez pilot, drone suçlunun yakınından uçurmaya başlıyor ve dronedan örneğin şöyle bir ananons yapılıyor: “Westland polisi konuşuyor. Elinizde cep telefonuyla bisiklet sürüyorsunuz. Telefonunuzu hemen cebinize koymanızı rica ediyorum. Aksi taktirde bir uyarı alacaksınız."

Suçlu uyarıya uymazsa drone operatörü olan polis, dronede taşınan domatesi hedefe fırlatabilecek. Taşıyabileceği ağırlık ve sınır göz önüne alındığında bir drone maksimum üç domates taşıyıp fırlatılacak.

Bu eşsiz yöntemle polis, Westland ve Midden-Delfland belediyelerindeki suçların sayısını azaltmaya çalışıyor. Bu pilot uygulama gelecek yıl 1 Nisan 2023'te değerlendirilecek. Peki siz hangi suç için domates fırlatmak istersiniz?

Pol Min

Kaynaklar