Hishtil Türkiye logo
Hishtil Türkiye
Türkiye, Antalya

Hishtil BV, Hishtil Toros Fidecilik’teki (HTF) Tüm Hisselerini Satın Aldı.

1 Dakikalık Okuma
27 Nisan 2022 Çarşamba
Tohum, Fide, Fidan
Hishtil
Özet
Hishtil Holding, Türkiye’deki yatırımlarını artırmak adına Hishtil Toros Fidecilik’in tüm hisselerini satın aldığını duyurmaktan mutluluk duyar.
0
Paylaş

Hishtil Holding; İsrail, Güney Afrika, İspanya, İtalya, Bosna Hersek, ABD, Meksika ve Türkiye'de fidelikleri olan çok uluslu lider bir şirkettir. 1974 yılında kurulan Hishtil Holding; sebze, yeşillik, fide ve fidan üretimi ile satışı konusunda uzmanlaşmış küresel fide şirketidir.

Hishtil Toros Fidecilik, Türkiye'nin fide sektörüne yön veren öncü sebze fide üreticisidir. Son yirmi beş yıldır Tekfen ve Hishtil ortaklığı ile yönetilmiştir. Uzun yıllar süren işbirliği ve sinerji için Tekfen Holding’e ayrıca teşekkür ederiz.

Hishtil Holding, Türkiye pazarını daha da geliştirmek ve fide üretim faaliyetleri açısından uzun yıllara dayanan planlama ve hedefler kapsamında bu satın almayı gerçekleştirmiştir. Yine bu kapsamda Hishtil, Türkiye’nin sebze fideleri ve meyve fidanı ihracatını artırmayı da hedeflemektedir.

Icerik Gorseli 1 Min

Yeni süreçte Hishtil Fidecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanıyla yoluna devam edecek olan Hishtil Türkiye, Genel Müdür Lütfü Sav tarafından yönetilmektedir. Yaklaşık 400 kişi istihdam edildiği Hishtil Türkiye, bugün itibariyle Antalya’da 120 dekar arazi üzerinde 50 dekar kapalı üretim alanı, Adana’da ise 80 dekar arazi üzerinde 30 dekar kapalı üretim alanıyla fidecilik sektörüne hizmet vermektedir. Firmanın üretim seraları modern teknoloji ve otomasyon donanımına sahip olup firma, gelecek 5 yıl içerisinde üretim kapasitesini %30 artırmayı hedeflemektedir. Firmanın yıllık toplam fide üretim kapasitesi 25 milyondan fazla aşılı fide olmak üzere toplamda 150 milyonun üzerindedir.

İlgili Ürünler

1584561442965 Min

Yeni sürecin ülke ekonomisine katkıda bulunması temennisi ile tüm paydaşlara verimli üretimler dileriz.

Saygılarımızla,

Amit Dagan – Genel Müdür Hishtil

Ariel Seroussi – V. Hishtil Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı

Lütfü Sav – Hishtil Türkiye Genel Müdürü

Moti Dagan – Hishtil Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı

Kaynaklar

Hishtil