Hishtil-Toros Fidecilik’in Desteğiyle Suriye’de Binlerce Fide Yeşerecek

Histhil-Toros fidecilikten Suriye'li çiftçilere anlamlı destek.

Histhil-Toros fidecilikten Suriye'li çiftçilere anlamlı destek.

Hishtil-Toros Fidecilik, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Suriye’de hayatın normalleştirilmesi ve ekonomik hayatın canlandırılması amacıyla gerçekleştirdiği yardım amaçlı sebze fidesi hibe etme çağrısına yanıt vererek Hatay Tarım Orman İl Müdürlüğü’ne büyük bölümü aşılı karpuz ve hıyar fidesinden oluşan 43 bin adet sebze fidesi bağışladı. Hatay’dan yola çıkan sebze fideleri, 29 Nisan 2021 tarihinde Suriye’deki üretici ve çiftçilere ulaştırıldı.

Hishtil-Toros A.Ş. Genel Müdürü Lütfü Sav: “Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, Suriye’nin tarımsal açıdan kalkınmasına ve Suriye halkının yerleşik yaşamlarını sürdürme çabalarına destek olmak adına başlattığı çağrıya destek olmak Hishtil-Toros olarak bizim için büyük bir kıvanç kaynağıdır. Şu an için özellikle Suriye’de temel tüketim olan sebze üretiminde ciddi sıkıntılar bulunmaktadır. Biz de bölgedeki üreticilerin yanında yer almak ve ülkenin eski müreffeh günlerine dönmesine katkıda bulunmak amacıyla zorlu bölge toprağına kolayca uyum sağlayabilen aşılı karpuz ve hıyar fidesi bağışladık. Umuyoruz ki Türkiye’den ulaştırılan bu fideler, Suriye’nin tarım ve ekonomisine can suyu olacak. Yaptığımız fide bağışlarının orada beklenen üretime dönüşmesini ve sofralarda yerlerini almasını diliyoruz.

Önerilen Ürünler

No items found.

Önerilen Ürünler

Ürünlere Göz At

Bu içerik ücretsiz!
Okumaya devam etmek ve hortiturkey üyesi olmak için ücretsiz kayıt ol. Binlerce çiftçi ve tarım sektörünün paydaşı hortiturkey’e üye olarak olarak tüm içeriklere ücretsiz ve sınırsız erişiyor. Sen de hemen kayıt ol.
Instagramda aramıza katıl!

Gün aşırı paylaştığımız içeriklerimizle Instagram’da üreticileri bir araya getirdiğimiz bir topluluk oluşturuyoruz. Sen de katıl!

SİZDEN GELENLER
ÖĞRETİCİ İÇERİKLER
YARIŞMALAR
KATILMAK İSTİYORUM
Kaynaklar

Bu yazıya yorum yap.

Önerilen Ürünler

No items found.

Önerilen Ürünler

No items found.

Önerilen Ürünler

Önerilen Ürünler

Bunu okuyanlar bunları da okudu...

PAYLAŞ
PAYLAŞ