E-Z Tohumculuk logo
E-Z Tohumculuk
Türkiye, Antalya

Lezzet Mirasını Geleceğe Taşıyan Firma: E-Z Tohum

1 Dakikalık Okuma
13 Şubat 2021 Cumartesi
Şirket Haberleri
Zekai İLTER
Özet
Islah a, lezzeti katarak tüketicilere mutluluk yaşatıyoruz.
0
Paylaş

2005 yılında kurulmuş olan E-Z tohumculuk şirketimiz, arge ve ıslah çalışmalarını, Antalya-Kumluca ilçesinden sürdürmektedir.

E-Z Tohumcluk olarak, Kumluca’nın Türkiye’deki sera üretiminin başkenti olması ve seracılığın burada 0 ila 700 m. yüksekliğindeki değişen bir arazi üzerinde yapılıyor olması, Kumluca’yı seçmemizin iki önemli nedeni olmuştur.

Bu topografik değişkenlik farklı iklim ve toprak zenginliklerine ait olmak anlamında gelmektedir. Bu zenginlik bize, farklı iklim ve topraklar için çeşit deneme ve geliştirme imkanı vermektedir.

Şirketimizin ıslah çalışmaları sadece domates, patlıcan, hıyar ve kavun türleri üzerinde yoğunlaşmıştır. Islah çalışmalarımızı sınırlamamızın ilk sebebi, başarının en iyi bildiğimiz türlerde çalışarak elde edilebileceği gerçeğidir.

Diğer sebebi, ıslah çalışmalarını yürüttüğümüz türlerde dünya çapında iddia sahibi olma arzumuzdur.

Genç yaşımıza rağmen başardığımız ilklerle dünya tohumculuk tarihine adımızı yazdırmamız, doğru stratejilerimizin sonucudur.

Patlıcanda çekirdeksizliği Tatlıcan F1 ile, salkım domateste çift hastalığına dayanıklılığı ise Kanka F1 ile başarmış bulunmaktayız.

İlgili Ürünler

E-Z tohum olarak yurt içi pazarda özellikle hıyar, domates ve patlıcan çeşitlerimizle çok iyi bir marka bilinirliğimiz oluşmuş durumdadır. Aynı şekilde çeşitlerimizin yurt dışı pazarlarda göstermiş olduğu yüksek performans ile şuan Balkanlar, Kuzey Afrika ve Türk Cumhuriyetleri bölgeleri kapsamında, 17 farklı ülkeye ihracat yapmakta olup, portföyümüze her yıl yeni ihracat müşteri eklemeye de devam ediyoruz.

Zekai İLTER
Zekai İLTER
2020 yılında Kanada ve Brezilya’da başlatmış olduğumuz denemelerimizden olumlu sonuçlar almış olup, 2021 yılı içinde bu ülkelere de ihracata başlayıp, markamızı okyanus ötesine taşımış olacağız.

E-Z tohumculuk firmamızı rakiplerinden farklı kılan diğer önemli husus ise, lezzet unsurunu ıslaha dahil etmemizdir. Islah çalışmasını yürüttüğümüz tüm çeşitlerde verim ve kalitenin yanında, lezzetten ön plandadır.

Şirketimizin “Lezzet Mirasını Geleceğe Taşıyoruz” sloganı, ıslah çalışmalarımızın referansı olmuştur.
Kaynaklar
Bu içerik için kaynak belirtilmemiş.