Lezzet Mirasını Geleceğe Taşıyan Firma: E-Z Tohum

Islah a, lezzeti katarak tüketicilere mutluluk yaşatıyoruz.

Islah a, lezzeti katarak tüketicilere mutluluk yaşatıyoruz.

2005 yılında kurulmuş olan E-Z tohumculuk şirketimiz, arge ve ıslah çalışmalarını, Antalya-Kumluca ilçesinden sürdürmektedir.

E-Z Tohumcluk olarak, Kumluca’nın Türkiye’deki sera üretiminin başkenti olması ve seracılığın burada 0 ila 700 m. yüksekliğindeki değişen bir arazi üzerinde yapılıyor olması, Kumluca’yı seçmemizin iki önemli nedeni olmuştur.

Bu topografik değişkenlik farklı iklim ve toprak zenginliklerine ait olmak anlamında gelmektedir. Bu zenginlik bize, farklı iklim ve topraklar için çeşit deneme ve geliştirme imkanı vermektedir.

Şirketimizin ıslah çalışmaları sadece domates, patlıcan, hıyar ve kavun türleri üzerinde yoğunlaşmıştır. Islah çalışmalarımızı sınırlamamızın ilk sebebi, başarının en iyi bildiğimiz türlerde çalışarak elde edilebileceği gerçeğidir.

Diğer sebebi, ıslah çalışmalarını yürüttüğümüz türlerde dünya çapında iddia sahibi olma arzumuzdur.

Genç yaşımıza rağmen başardığımız ilklerle dünya tohumculuk tarihine adımızı yazdırmamız, doğru stratejilerimizin sonucudur.

Patlıcanda çekirdeksizliği Tatlıcan F1 ile, salkım domateste çift hastalığına dayanıklılığı ise Kanka F1 ile başarmış bulunmaktayız.

Önerilen Ürünler

No items found.

Önerilen Ürünler

Ürünlere Göz At

E-Z tohum olarak yurt içi pazarda özellikle hıyar, domates ve patlıcan çeşitlerimizle çok iyi bir marka bilinirliğimiz oluşmuş durumdadır. Aynı şekilde çeşitlerimizin yurt dışı pazarlarda göstermiş olduğu yüksek performans ile şuan Balkanlar, Kuzey Afrika ve Türk Cumhuriyetleri bölgeleri kapsamında, 17 farklı ülkeye ihracat yapmakta olup, portföyümüze her yıl yeni ihracat müşteri eklemeye de devam ediyoruz.

Zekai İLTER
Zekai İLTER
2020 yılında Kanada ve Brezilya’da başlatmış olduğumuz denemelerimizden olumlu sonuçlar almış olup, 2021 yılı içinde bu ülkelere de ihracata başlayıp, markamızı okyanus ötesine taşımış olacağız.

E-Z tohumculuk firmamızı rakiplerinden farklı kılan diğer önemli husus ise, lezzet unsurunu ıslaha dahil etmemizdir. Islah çalışmasını yürüttüğümüz tüm çeşitlerde verim ve kalitenin yanında, lezzetten ön plandadır.

Şirketimizin “Lezzet Mirasını Geleceğe Taşıyoruz” sloganı, ıslah çalışmalarımızın referansı olmuştur.
Instagramda aramıza katıl!

Gün aşırı paylaştığımız içeriklerimizle Instagram’da üreticileri bir araya getirdiğimiz bir topluluk oluşturuyoruz. Sen de katıl!

SİZDEN GELENLER
ÖĞRETİCİ İÇERİKLER
YARIŞMALAR
KATILMAK İSTİYORUM
Kaynaklar

Bu içerik için kaynak belirtilmemiş

Bu yazıya yorum yap.

Önerilen Ürünler

No items found.

Önerilen Ürünler

No items found.

Önerilen Ürünler

Önerilen Ürünler

Bunu okuyanlar bunları da okudu...

PAYLAŞ
PAYLAŞ