hortiturkey
Baş Editör

Primary BioAg Innovations (PBI) Türkiye'ye Giriyor

1 Dakikalık Okuma
19 Ekim 2021 Salı
Bitki Besleme
Pbi
Özet
Primary BioAg Innovations (PBI) sürdürülebilir tarıma girdi sağlayan biyostimülant ve bio ürünleriyle, Türkiye pazarına iddialı bir giriş yapıyor.
0
Paylaş

Covid-19 salgınının tüm dünyada sosyal ve ekonomik etkileri olduğu herkesin malumudur.  Bu salgın sırasında pek çok konuda insanların öncelikleri de değişmiş bulunmaktadır. Bu pandemi ortamında salgını önleme konusunda yapılanların yanı sıra gıda güvenliği ve gıda güvenirliliğinin önemi hızla artmış, insanların birinci önceliği haline gelmiştir. Pek çok ekonomik çalışmaların durma noktasına gelmesine rağmen tarımsal üretimin ve özelde bitkisel üretimin durmasının insanlar için bir felakete sebep olacağı aşikardır.

Bitkisel üretimin devamlılığı ve verimliliğin sürdürülebilmesi içinde iyi kalitede tarımsal girdilerin kullanılması kaçınılmazdır.

Türkiye 23 milyon hektardan fazla ekilir alana sahip olan, sebze, meyve, başta tahıllar olmak üzere pek çok tarla ürünlerinin yetiştiği bir ülkedir. Türkiye'nin farklı iklim bölgelerinde başta domates, biber, hıyar, patlıcan gibi sebzeler, üzüm, elma, armut, şeftali, kayısı, kiraz gibi meyveler ayrıca zeytin, narenciye, mısır, pamuk gibi diğer ürünler de üretilmektedir.

PBI'ın sürdürülebilir tarıma olan tutkusu ve bağlılığı, Türkiye tarım pazarına girmemizin itici gücü ve tek nedeni olmuştur. Firma olarak en iyi sürdürülebilir tarımsal girdilerle Türk tarımına hizmet etmek, ürünlerimizi Türk tarım pazarına hızlı bir şekilde tanıtmak için çalışıyoruz. InnoAg Stimgo, InnoAg Start, InnoAg More, InnoAg Harvest başta olmak üzere birçok ürünümüzün Türkiye şartlarında özellikle sera sebzelerinde denemeleri devam etmektedir. Bu ürünleri ülkemizde ruhsatlandırarak kısa süre içerisinde Türk çiftçisine sunmayı planlıyoruz. PBI ürünleriyle Türk yetiştiricilerinin daha fazla ve daha kaliteli mahsul üretmeleri konusunda, ayrıca ülkenin gıda güvenliği ve gıda güvenirliliğini artırmada da yardımda bulunabileceğimize inanmaktayız.

İlgili Ürünler

http://www.bioaginnovations.com/

http://www.bioaglinkages.com/

https://www.bioagworld.com/

Daha fazla bilgi için: / PBI and GBAL in Turkiye İş Geliştirme Ortağı

[email protected]

Tel: +90 532 5161507

Kaynaklar

PBI Turkey