Seminis & De Ruiter logo
Seminis & De Ruiter
Türkiye, Antalya

Seminis, Yeni Tek Ekim Domates Çeşidi Madalyon’un Lansmanını Yaptı

1 Dakikalık Okuma
27 Haziran 2022 Pazartesi
Tohum, Fide, Fidan
Seminis
Özet
Yıllardır ülkemiz üretim koşullarına ve pratiklerine göre ıslah çalışmalarını sürdüren Seminis, geniş domates portföyüne yeni bir yıldız ekledi: MADALYON.
0
Paylaş

Madalyon, Akdeniz bölgesinin sahil şeridinde yoğun olarak gerçekleştirilen seracılığın tek ekim (kışlık) olarak adladırılan üretim dönemine hitap etmektedir. Bu sezon, havaların sıcak olduğu dönemde dikim ile başlar ve zorlu kış şartları atlatıldıktan sonra yaza kadar devam eder.

Uzun bir üretim periyodu olduğu için, Madalyon’un açık ve sağlıklı bitki yapısı zorlu şartlarda üreticilere yardımcı olmaktadır.

Doğru ve yerinde uygulamalar ile madalyon, üreticilere yüksek verim potansiyeli sunmaktadır. İri, parlak kırmızı ve uniform meyveleri, pazarın taleplerini karşılamaktadır. Sezon boyu meyve kalitesini koruduğu için ihracatın yoğun olduğu dönemlerde, üreticilerin yüksek fiyattan ürününü satma şansı sunmaktadır.

İlgili Ürünler

Tek ekim yetiştiriciliğinde, bitkinin yaşlandığı tel dönüşü dönemlerinde dahi meyve iriliği ve kalitesini koruması pazarlanabilir verim oranını arttırmaktadır.

Daha detaylı çeşit bilgisi için websitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynaklar

Seminis