Stoller Türkiye logo
Stoller Türkiye
Türkiye, İzmir

Stoller Ailesi Mavi Günlerde Buluştu

2 Dakikalık Okuma
21 Mart 2022 Pazartesi
Bitki Besleme
Stoller
Özet
Stoller 4-6 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlediği Mavi Günler Etkinliği ile ülke genelinden ve yurtdışından 300’e yakın misafirini ağırladı.
0
Paylaş

Mavi Günler adı verilen etkinlikte Stoller EMEA bölge başkanı Sergio Aguilar firmanın müşteri odaklı çalışma stratejisini detayları ile aktardı. Ürün odaklı firma yapısından müşteri odaklı firma yapısına geçişin geleceğin çalışma biçimi olduğunu dile getiren Aguilar, bir ürün geliştirme yapmak ve buna pazar aramak geçmişte kullanılan bir sistemdi, ancak yeni dünya bizi ürün odağından çözüm odağına doğru şekillendirmektedir. Biz bölgeye, bitkiye o bölgede yaşanan sorunlara yönelik çözüm bulmak, müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışmaktayız.  Geleceğin tarımı daha az girdi ile daha fazla üretim yapmayı gerektiriyor. Karşımızda birçok olumsuz senaryo var ve bunlara çözüm bulmak için çalışmalıyız, dedi.

Whats App Image 2022 03 18 at 15.58.04 Min

Stoller firmasının dünya genelinde 16 fabrikasının olduğunu, yeni fabrikaların Hindistan, Rusya, Kuzey Afrika gibi birçok lokasyonda açılmaya devam edeceğini, Dünya genelinde hizmet veren tek bir Stoller olduğunu tüm fabrikaların bu birliktelikle aynı kalitede hizmet verdiğini açıkladı. Stoller Turkey Genel Müdürü Gökhan Abak bu strateji ve bakış açısı ile Stoller Turkey sorumluluğunda olan bölgelerde gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahsetti. 2021 yılını % 80 gibi büyük bir oranda büyüme ile kapattıklarını belirten Abak, hizmet kalitesinin artması için ekibi büyütmeye devam edeceklerini söyledi. Müşteri anket sonuçlarında 2020-2021 yılı değerlendirmesinde görülen memnuniyet artışının tüm Stoller Turkey ekibini motive ettiğini 2022 yılı içinde müşteri odaklı, çözüm üreten firma olarak yola devam edeceklerini anlattı.

İlgili Ürünler

Whats App Image 2022 03 18 at 15.49.02 Min

Mavi günler eğitimleri dahilinde firma distribütörlerinden Burçak Tarım (Fethiye); domateste Nitro Plus ürünü ile tecrübelerini, Proffarm Tarım (Konya); Mısır yetiştiriciliğinde Stoller N-HIB uygulamalarını ve sonuçlarını, İran ihracat müşterisi Mehr Gostar ise şeker pancarında Balancer uygulamalarının etkilerini paylaştı. Tecrübe paylaşımları farklı bölgelerde yetiştiricilik ve bayilik yapan tüm katılımcılar için değerli birikimler sağladı. Ardından Stoller Pazarlama Direktörü Dr. Canan Yılmaz bitkilerin yaşantısında gerçekleşen kritik dönemler ve bu dönemlerde bitkilere sağlanması gereken desteklerden bahsetti. Minimum yasası ve Tolerans yasası ile bitki ihtiyaçlarına dikkat çeken Yılmaz, besin elementlerinin önemi kadar fizyolojik dönemlerin hava şartları ile ilişkisinin önemini de dile getirdi.

Whats App Image 2022 03 18 at 15.58.02 Min

Mavi günlerde gerçekleşen Stoller Akademi teknik eğitimleri ardından kişisel gelişim alanında uzman konuşmacılar; “Çözüm merkezi olarak kazanan ve kazandıran olmak”, “Daha iyi hissetmek elimizde” isimli iki seminer gerçekleştirdi. Eğitim günü hem motivasyon hem rahatlama amaçlı Zumba atölyesi ile kapanırken, katılımcılar farklı alanlardan edindikleri bilgilerden memnuniyetlerini dile getirdi.

Stoller, gala gecesinde Mavi konsepti ile çalışanı ve müşterileri ile çözüm partneri olma ve birliktelik dileklerini bir kere daha sergiledi.

Whats App Image 2022 03 18 at 15.49.36 Min

Kaynaklar
Bu içerik için kaynak belirtilmemiş.