Stoller Türkiye logo
Stoller Türkiye
Türkiye, İzmir

Stoller Turkey Growtech Eurasia Fuarını Başarı ile Tamamladı

1 Dakikalık Okuma
1 Aralık 2022 Perşembe
Bitki Besleme
Stoller Turkey
Özet
Stoller Growtech Eurasia 2022, Antalya fuarında mevcut ve yeni müşterileri ile bir araya gelerek değerlendirme ve paylaşımlarda bulundu.
0
Paylaş

Stoller firması bitki besleme ve özellikle bitki fizyolojisi alanında uzmanlaşarak ilerlemeye devam edeceğini, işlerinin merkezinde üreticilerin ve bitkilerin olduğu mesajının altını çizdi. Bitki besleme ürünü satan bir firma olmanın ötesinde öncelikle bitkilerin performanslarını etkileyen faktörleri inceleyen, araştıran ve bilimsel çözümler sunan bir firma hedefinde olduklarını belirten Pazarlama Direktörü Dr. Canan Yılmaz, tüm bunları en iyi biçimde yapmak için yeni yılda hem ekiplerinin hem de bayi ağının gelişimine daha da önem vereceklerini belirtti.

Stoller Akademi projesi ile 2017 yılından beri her ay düzenli eğitimler vererek sektörde bitki besleme alanına temiz bilgi akışı sağlamak için çalışan firma aynı zamanda her yıl birçok üniversite ve enstitü iş birliği ile farklı bitki gelişim dönemlerindeki sorunları çözmeye yönelik araştırma ve projeler yapmaktadır.

Whats App Image 2022 11 24 at 08.55.40 (1) Min

Türkiye genelinde tarımın yapıldığı her bölgede Ziraat Mühendislerinden oluşan ekibi ile hizmet veren firma Azerbaycan, Türkmenistan, Lübnan, Umman, Mısır, Suudi Arabistan, Ürdün, İran gibi komşu ülkelere de ihracat yaparak yurt içindeki tecrübelerini yurt dışına sunmaktadır.

İlgili Ürünler

Fuar konseptinde bitkilerin ve üreticilerin yanındayız sloganı ile yer alan firma 2023 yılında saha çalışmalarını daha da arttıracaklarını, ürün portföylerine eklenecek yeni ürünler ile hem bitkilere hem üreticilere destek olacaklarını belirtti. Dr., Yılmaz “2022 yılı içinde ham madde, ekonomik alım güçlükleri, iklim sorunları gibi tarıma etki eden birçok faktör ile karşılaştık, 2023 yılının da kolay olacağını düşünmüyoruz, ancak şartlara uyumlu ve müşterilerimize çevik bir hizmet verebilmek için hazırlanıyoruz” dedi. 

Whats App Image 2022 11 23 at 15.37.26 Min

Growtech fuarının 22 yıllık geçmişinde 20 yıldır düzenli olarak katılım sağlayan Stoller firması, fuar sırasında ihracat kanalları için birçok bağlantı kurduklarını ve aynı zamanda birçok mevcut müşterileri ile yeni yıl hedeflerini değerlendirme şansı bulduklarını belirtti. Geçmiş yıllara göre ziyaretçi çeşitliliğinin ihracat açısından geliştiğine dikkat çeken firma, diğer taraftan yurt içinden ziyarete gelen tüm müşterileri ile buluşmak ve onları misafir etmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kaynaklar

Stoller Turkey