Stoller Türkiye logo
Stoller Türkiye
Türkiye, İzmir

Stoller Türkiye, Daha İyi Bir Tarım İçin Bilimi Destekliyor

1 Dakikalık Okuma
4 Ekim 2022 Salı
Bitki Besleme
Stoller
Özet
Bitki fizyolojisi ve bitki besleme alanında 50 yılı aşkın bir süredir çalışan Stoller, sebzeden cevize farklı birçok bitkide yaptığı araştırmalar ve uygulamalar ile üreticilerin yüksek verim ve kaliteye ulaşmasına destek veriyor.
0
Paylaş

Eylül ayı içinde Ege Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü ev sahipliğinde düzenlenen XIII. Sebze Sempozyumu ve arkasından Ceviz Üreticileri Derneği’nin düzenlediği Uluslararası Ceviz Konferansına sponsor olan firma tarımsal alanda bilgininin artması ve paylaşımın çoğalmasını desteklediğini bir kere daha vurguluyor.

XIII. Sebze sempozyumunda bilim insanlarına tarımsal sorunları çözmek için proje davetinde bulunan Stoller, sahadan gelen sorunlara firma-üniversite iş birliklerinin en doğru çözümleri sunabileceğini belirtiyor. Her yıl farklı üniversite ve enstitüler ile projeler tamamlayan firma, bu sayede ölçülebilir ve güvenli veri üretmenin önemine de dikkat çekiyor.

İlgili Ürünler

Whats App Image 2022 09 29 at 13.29 Min

Stoller Eylül ayında katılım sağladığı Ceviz Üreticileri Derneği tarafından düzenlenen konferansta ise İklim değişikliği panelinde sunum gerçekleştirdi. Pazarlama ve iş Geliştirme Direktörü Dr. Canan Yılmaz, iklim değişiklikleri yaşanırken bitki fizyolojisini daha detaylı anlamaya, ceviz ağaçlarının karşılaştıkları farklı iklimsel değişimlerde yapılacak uygulamalar ile desteklemenin önemine dikkat çekti. Bitki ihtiyaçlarını anlayarak en doğru ve etkili uygulamaların yapılabileceğine değinen Yılmaz, “geleceğin tarımı bitkiyi daha iyi tanıyan uygulamalara ihtiyaç duyuyor” dedi.

Kaynaklar

Stoller Türkiye