hortiturkey
Baş Editör

Syngenta Grup, Valagro'yu Satın Aldı

1 Dakikalık Okuma
8 Ekim 2020 Perşembe
Şirket Haberleri
Syngenta, Valagro Satın Alma Logo
Özet
Syngenta grup, biyostimülantlar ve özel besin maddeleri konusunda öncü firmalardan olan Valagro’yu satın aldı.
0
Paylaş

Satın alma sonrasında biyolojik ürünler alanında 40 yıllık bir tecrübeye sahip olan Valagro'nun;  araştırma ve üretim faaliyetlerine Valagro markası, yönetim ekibi ve çalışanlarıyla, üretim tesislerinde ve operasyonel bağımsızlığıyla devam edeceği açıklandı.

Ürünlerini 80 ülkeyle buluşturma başarısını elde eden Valagro’nun, dünyada 13 iştiraki ve 700 çalışanı bulunmaktadır. İtalya’daki üretimine ek olarak Valagro’nun Brezilya’da bir, Hindistan’da iki ve Norveç’te de yine iki fabrikasına ilave olarak yakın bir gelecekte ABD’de de yeni bir tesis inşa edeceği paylaşıldı.

Bu birleşmenin önümüzdeki 5 yıl içinde iki kat büyümesi öngörülen  biyolojik ürün pazarında; iştiraklere yeni ve güçlü bir sinerji getirmesi beklenmektedir.

Tarihte yeni bir sayfa yazdıklarını ve geleceğe daha büyük bir güvenle bakabildiklerini belirten Valagro CEO'su Giuseppe Natale, yapılan bu operasyonla birlikte dünya çapında yeni büyüme umutlarının doğduğunu, sürdürülebilir tarımın geleceğine de daha etkili bir şekilde yatırım yapabileceklerini ifade ederek birlikteliğin doğru bir birliktelik olduğunu belirtti.

İlgili Ürünler

Syngenta Küresel Bitki Koruma Başkanı Jon Parr: “Sürdürülebilir bir gelecek sağlamak ve çiftçilerin doğa ile uyum içinde çalışan bir gıda sistemi sağlamalarına yardımcı olmak için biyolojikler gibi yeniliklere önemli düzeyde yatırım yapılması gerekiğini" söyledi. Syngenta Crop Protection ve Valagro'nun bilime dayalı yenilikte bir temele sahip olduğunu, işbirliği yapmaya, bilgiyi paylaşmaya ve birbirlerinin yeteneklerini geliştirmeye istekli olduğunu belirten Parr küresel ölçeğimiz ve kabiliyetimizden güç alan Valagro'nun girişimci ruhunu ve kültürünü teşvik ederek, birlikte tarımsal biyolojik ürünler pazarının geleceğini şekillendireceklerini. " ifade etti.

Valagro ve Syngenta arasındaki sinerji; sürdürülebilirliği faaliyetlerinin merkezine yerleştiren her iki şirket içinde, daha az kaynak kullanımıyla birlikte çevresel etkiyi azaltma anlamına gelmektedir.

Satın almanın mali şartları açıklanmamaktadır.

Kaynaklar

www.syngenta.com