Doktor Tarsa Tarım logo
Doktor Tarsa Tarım
Türkiye, Antalya

Technofert’e Muz Üreticilerinden Tam Not.

1 Dakikalık Okuma
25 Eylül 2020 Cuma
Şirket Haberleri
Muz serası.
Özet
En iyi muz için en iyi gübre Technofert.
0
Paylaş

Doktor Tarsa’nın özel gübreler grubunda yer alan Technofert’in muz seralarındaki uygulamalarında başarılı sonuçlar elde edildi.

Doktor Tarsa teknik ekibinin danışmanlığı ile üstün nitelikli Technofert gübrelerini kullanan muz üreticileri, doğru gübre ve gübrelemenin karşılığını alıyor.

Technofert gübrelerinin kullanıldığı muz seralarındaki sonuçları inceleyen Doktor Tarsa Satış Destek Müdür Yardımcısı Alim Çağlayan, erkencilik, hızlı bir gelişim ve kullanılmayan yere göre en az %20 verim artışı sağlandığını; meyve doldurması ve büyütmesinin diğerlerine göre daha hızlı olduğunu ifade etti.

İlgili Ürünler

Toprağa doğrudan ya da damla sulama ile uygulanabilen Technofert’in, suda tamamen çözünerek bitkilerin makro ve mikro besin ihtiyaçlarını karşıladığını ifade eden Alim Çağlayan; asidik bir gübre olması ve içeriğindeki organik asitler sayesinde bitkinin her döneminde azot (N), fosfor (P) ve potasyum (K) ihtiyacını yüksek oranda karşıladığına da dikkat çekti.

İçerdiği bu özellikler sayesinde Technofert ile muz seralarında iyi bir gelişim, yüksek verim ve kalite elde ettiklerini belirten Alim Çağlayan, Technofert’i kullanan muz üreticilerinden bu sene tam not aldıklarını söyledi.

Kaynaklar
Bu içerik için kaynak belirtilmemiş.