hortiturkey
Baş Editör

Türkiye'nin En Modern Serası Tamamlandı

1 Dakikalık Okuma
20 Ekim 2022 Perşembe
Sera ve Ekipmanları
Koyuncu Grup
Özet
Koyuncu Grup Türkiye'nin en modern serasında üretime başladı.
0
Paylaş

Koyuncu Grup, yeni yatırımı olan Afyonkarahisar ilinin Sandıklı ilçesinde bulunan 100 dönümlük jeotermal ısıtmalı modern teknolojik serada son dikimlerle birlikte faaliyete başladı. Toplam 32 km boru kullanılan ve 300.000 fide dikilen modern serada topraksız tarım yöntemi ile doğal salkım domates üretimi gerçekleştiriliyor.

Image00028 Min

Topraksız Tarım ve Bombus Arıları ile Doğal Üretim

Serada topraksız tarım ile üretim yapan Koyuncu Seracılık ekibi, bu şekilde hem bitkilerin ihtiyaç duyduğu besin elementlerinin sıvı yoluyla verilmesini sağlayıp, hem de toprağa gerek duyulmadan daha kaliteli, uzun ömürlü ve verimli ürün elde ediyor. Bitkilerin döllenme süreçleri ise Bombus arıları ile tamamen doğal yöntemlerle gerçekleştiriliyor. Tam otomasyon sistemi ile bitkiler için ideal iklimlendirme sağlanarak sağlıklı ürünler elde ediliyor.

Koyuncu Grup Tarım Grubu Başkanı Merve Koyuncu : “Hedefimiz Avrupa Standartlarında Kaliteli ve Sağlıklı Ürün İhracatı Gerçekleştirmek”

Image00001 Min

İlgili Ürünler

Koyuncu Grup olarak farklı sektörlerde yatırımlarına devam ettiklerini belirten Koyuncu Grup Tarım Grubu Başkanı Merve Koyuncu: “İhracatın ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu son dönemde bir kez daha anladık. Türkiye’nin en önemli ihraç ürünlerinin başında domates geliyor. Hemen her sofrada olması, raf ömrünün uzun olması gibi nedenlerle domates vazgeçilemez bir tarım ürünü. Seramızda yıllık 5 milyon kg domates üreterek, bunun büyük bir bölümünü yurt dışına ihraç ediyoruz. Ağırlık olarak Avrupa ve Arap ülkeleri ile Rusya hedef pazarlarımız arasında yer alıyor.

Bu yatırımın bizi mutlu eden bir başka yönü ise kadın istihdamına katkıda bulunuyor olması. Yaklaşık 120 çalışanımızın 100’ü kadınlardan oluşuyor. Kendilerine sürekli eğitimler verdiğimiz gibi, biz de onlardan çok şey öğreniyoruz. Bu yeni yatırımımızın her açıdan ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Bilgi İçin;

Alper Bakım

Kurumsal İletişim Yetkilisi

[email protected]

0506 861 1907

Kaynaklar

Koyuncu Grup