hortiturkey
Baş Editör

Türkiye’nin İlk Tarım Fuarı “Eski Yerinde Yeni Yüzüyle”

1 Dakikalık Okuma
7 Nisan 2022 Perşembe
Tarım Fuarları
Hasyurt
Özet
Türkiye'nin ilk tarım fuarı olan Hasyurt Tarım Fuarı, 11- 14 Mayıs 2022 tarihleri arasında 'Eski Yerinde Yeni Yüzüyle' mottosuyla 25'inci kez tarım sektörünü bir araya getirecek.
0
Paylaş

Türkiye’nin ilk tarım fuarı olan Hasyurt Tarım Fuarı, Batı Akdeniz kuşağında bulunan Kumluca, Finike, Demre ve Kaş bölgelerinde aktif olarak üretim yapan 30.000 çiftçiyi, katılımcı firmaları ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Batı Akdeniz kuşağında bulunan bu verimli topraklarda yıllık 3,5 milyar TL karşılığına gelen yıllık 2,5 milyon ton yaş sebze ve meyve üretimi yapılmaktadır. Özellikle kış aylarında Türkiye’nin sebze ihtiyacının %40’nı karşılayan bu bölge örtü altı üretimi ve narenciye açısından çok önem arz etmektedir.

Antalya sınırları içinde 3,5 milyon dekar alanda tarımsal üretim yapılmaktadır. Var olan bu tarımsal alanların yaklaşık %30’u Kumluca, Finike, Demre, Kaş ve Elmalı ilçelerinde bulunmaktadır.

İlgili Ürünler

Hasyurt Tarım Fuarı, böyle bir tarımsal üretim büyüklüğüne sahip olan topraklarda üretim yapan çiftçilerimizi, tarıma girdi sağlayan firmalarımız ile buluşturarak çiftçilerimizin yeni teknolojileri tanımasına, mevcut ve rakip ürünleri kıyaslamasına, teknik destek almasına ve yeni ticari birliktelikler kurmasına ev sahipliği yapacaktır.

Detaylı bilgi için www.hasyurtfuari.com

[email protected]

0 545 4401514

Kaynaklar

Bu içerik için kaynak belirtilmemiş