hortiturkey
Baş Editör

TÜRKTED, Türk Tohumculuk Sektörünü Ekim Ayında Yapacağı Sanal Fuarla Buluşturacak.

1 Dakikalık Okuma
10 Eylül 2020 Perşembe
Tarım Fuarları
Türkted.
Özet
Türkted'in Ekim ayında yapacağı bu organizasyon, tohumculuk sektöründe Türkiye'de yapılan ilk sanal fuar olacak.
0
Paylaş

İçinde bulunduğumuz Korona virüs salgını hem dünyada hem de ülkemizde birçok sektörde olduğu gibi tohumculuk sektöründe de mevcut olan tanıtım uygulamalarının sorgulanmasına ve yeni yaklaşımların oluşturulması ihtiyacını ortaya çıkartmıştır. 

Uluslararası Tohumculuk Federasyonu ISF'in Güney Afrika'da yapacağı Dünya Tohumculuk Kongresi ile Asya Pasifik Tohumcular Birliği APSA’nın bu yıl içinde Çin'de gerçekleştirecekleri “Tohumculuk Kongreleri” Korona virüs salgını nedeniyle ertelendi. Ertelenen bu etkinlikler, mevcut durumun ortaya çıkarttığı koşullar nedeni ile sanal ortamda başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Kongreler haricinde yurt içi ve yurt dışında ulusal ve uluslararası kapsamda organizasyonu planlanan bir çok fuar ise, var olan bu mevcut durumdan dolayı sanal ortamda katılımcı ve ziyaretçilerini bir araya getirmektedir.

Var olan bu çerçevede, tohumluk ticaretinin aksamaması ve tohumluk tedarik zincirinin sürekliliğinin devam ettirilmesi amacıyla TÜRKTED, Tohumculuk ve Teknolojileri konsepti ile sanal ortamda "turktedonlineseedfair" adıyla uluslararası bir fuar uygulaması başlatmıştır. 

Vizyoner bir yaklaşımla her zaman olduğu gibi, bu durumda da öncülük yapan TÜRKTED; sanal ortamda yapacağı bu fuar organizasyonu ile ülkemiz tohumculuğunu dünyaya tanıtarak tohumluk ihracatımızı ve ticaretimizi arttırmanın yanında, uluslararası tohum ticaretinede  katkı sağlamayı amaçlamaktadır.  

İlgili Ürünler

19-25 Ekim 2020 tarihleri arasında TÜRKTED öncülüğünde “turktedonlineseedfair “ismiyle organize edilecek olan sanal fuara katılım gösteren firmalar, ürünlerini resim, katalog ve videolar ile sergileyip yurt içi ve yurt dışından geniş kitleler ile irtibata geçme ve yeni ticari bağlantılar kurma imkanı yanında yüksek maliyet gerektiren katılım, stand bedeli, konaklama, vize ve seyahat bedelleri gibi masraflardan da ciddi oranda tasarruf etme imkanına sahip olacaktır.

Tohumculuk sektöründe bir ilke imza atarak 19-25 Ekim 2020 tarihleri arasında sanal ortamda organize edeceğimiz “turktedonlineseedfair “ı tüm üye ve paydaşlarımız ile birlikte her yıl geliştirerek artan bir başarı ile;uluslararası platformda hak ettiği yere getireceğimize gönülden ve yürekten inanmaktayız. 

Konuyla ilgili olarak detaylı bilgiye:

TÜRKTED Genel Sekreteri Dr. Kenan YALVAÇ’a direkt +90 536 563 39 79 veya +90 312 419 00 32 nolu telefonlardan yada;

[email protected]

[email protected]

e-mail adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Kaynaklar
Bu içerik için kaynak belirtilmemiş.