Uniba Tarım logo
Uniba Tarım
Türkiye, Antalya

Uniba: Gübre Sektörünün En Hızlı Büyüyen Firması

1 Dakikalık Okuma
18 Mart 2021 Perşembe
Şirket Haberleri
Uniba
Özet
Uniba olarak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 2018 yılı verilerine göre Türkiye’nin en hızlı büyüyen 64. şirketiyiz.
0
Paylaş

Uniba’yı Tanıyabilir miyiz?

Gübre üreticilerine hammadde satmak için 2015 yılında kurulan firmamız, ticari faaliyetlerine 2016 yılında başlamıştır.

2018 itibariyle Antalya organize sanayide bulunan fabrikamızı aktif hale getirerek gübre üretimine başladık. Uniba olarak bugün gübre üreten firma olmamızın yanında, aynı zamanda hammadde tedariğinide devam ettirmekteyiz.

1,5 yıl önce ürünlerimize olan talebin artmasıyla birlikte ikinci kardeş şirketimiz olan Webba Kimya A.Ş.’yi kurduk. Uniba ve Webba olarak toplam 17 ülkeye ihracatımız bulunmaktadır. Amacımız kalitemizi bütün dünya çiftçileri ile buluşturmaktır.

Şirket logosu olan parmak izi Barış BÜYÜKYÖRÜK'ün gerçek parmak izidir.
Şirket logosu olan parmak izi Barış BÜYÜKYÖRÜK'ün gerçek parmak izidir.
İhracatta portfoyümüze son olarak Çin’i katmış olmanında gururunu yaşıyoruz.

Uniba olarak yaptığımız işin sorumluluğunun farkında olup, işimizi gerçekten önemseyerek yapıyoruz. Biz ürünlerimizi kullananlara fayda sağlayan ve onların yüzlerini güldüren formüller üretiyoruz.

Barış BÜYÜKYÖRÜK olarak, daha önceki profesyonel yöneticilik hayatımda aynı şekilde bir tarım şirketini sıfırdan alarak önemli bir noktaya getirmiştim. Aslında bakacak olursanız geçmiş iş hayatımda yürüdüğüm bu yollardan aynı şekilde tekrar geçiyorum. Bu sebeple Uniba olarak biraz hızlı büyüme trendindeyiz.

İlgili Ürünler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 2018 yılı verilerine göre Türkiye’nin en hızlı büyüyen 64. şirketi olup bu listedeki tek tarım firmasıyız.

Uniba olarak Türkiye’de ilk defa mikro granül demir EDDHA üretim tesisini kuruyoruz. Yıllık 3.000-4.000 ton ithalat kapasitesi bulunan bu üründe, ilk yıl 1.200 ton ikinci yılda da 2.600 tonluk üretim kapasitesi planlamamız bulunmaktadır. Ürün iç pazarda olduğu kadar, ihracat pazarında da elimizi güçlendireceği inancındayım. Şuan için bulunduğumuz pazarda bu ürünün tek üreticisi olduğumuzu belirtmek isteriz.

Uniba olarak ana hedefimiz ihracatımızı daha da büyütmek.
Uniba olarak ana hedefimiz ihracatımızı daha da büyütmek.

Aslında baktığınız zaman Uniba gübre fabrikası olmaktan çıkıp, endüstriyel kimya fabrikası yolunda ilerlemektedir. Bu yolda ilerlerken özel formülasyonlarla ürettiğimiz ürünlerimizden tabiki de vazgeçmiyor, bu ürünlere yapmış olduğumuz yatırımların üzerinde koyarak daha da büyüyoruz.

Biz Uniba olarak öncelikle ürünlerimizin ambalaj kısmına ciddi önem veririz. Ürünlerimizin ambalaj ve kolilerinin hepsi patentlidir ve bizim dışımızda kimse kullanamaz. Ürünlerimizi hoş görünümlü ambalajlarımızla satarak, içerisindeki değerli ürün ile tüketicinin tekrar talebini sağlıyoruz.

Kaynaklar
Bu içerik için kaynak belirtilmemiş.