hortiturkey
Baş Editör

YOOM ™ Domatesi Üç Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü'nü Kazandı

1 Dakikalık Okuma
30 Kasım 2020 Pazartesi
Tohum, Fide, Fidan
Yoom Domatesi
Özet
Syngenta’nın yeni mor kokteyl domatesi YOOM ™, Uluslararası Tadım Enstitüsü’nün “üstün lezzet ödülüne” layık görüldü.
0
Paylaş

Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen törende, dünyanın dört bir yanından gelen  şarap tadımcıları ve prestijli şeflerin yapmış olduğu tadımlar neticesinde, olağan üstü tadıyla YOOM ™ domatesi %91,3 seviyesinde etkileyici bir bir puan alarak üç yıldızlı üstün lezzet ödülüne layık görüldü.

200’den fazla lezzet uzmanından oluşan profesyonel jürinin değerlendirdiği YOOM ™ domatesi:

  • Genel puanlamada %91,3
  • Görüntü, çekiciliği ve ayırt edici rengi için %93
  • Damak lezzeti için %91
  • Aroması için %91
  • Tatlı ve ekşi dengesi için %91
  • Gıdalarda önemli bir hedonik (keyfi) faktör olan dokusu için %89 seviyesinde olumlu puan almıştır.      

Jüri panelinde yer alan 3 Michelin Yıldızlı, Stjin Roelandt, değerlendirmelerin çok katı bir süreçten geçtiğini belirtti.

Son derece çekici mor rengi, harika tadı ve canlı görünümü ile bir yenilik olarak ortaya çıkan YOOM ™ domatesi, muhteşem tadının yanı sıra, normal kırmızı domateslere kıyasla daha çok vitamin ve antosiyanin sağlamasıyla da, tüketiciler için tercih sebebi haline gelmektedir.

İlgili Ürünler

Lezzetin günümüzde tüketiciler için büyük öneme sahip olduğunu belirten Syngenta’nın Avrupa, Amerika ve Ortadoğu zinciri başkanı Jeremie Chabanis, YOOM ™domatesi lezzetinin bu ödül ile  pazarda tanınmasının harika olduğunu belirtti. Chabanis, yetiştiriciler ile yaptıkları iş birliği neticesinden geliştirdikleri YOOM ™ domateslerinin, tüketicilere gurme deneyimi sunma yanında, raf ömrünün uzunluğu ile de paydaşlara fayda sağladını söyledi.

Şuanda; Belçika, İsviçre, Avusturya, Danimarka, Almanya, Fransa, Yunanistan, İspanya, Macaristan, Japonya, Kore ve Avustralya'da satışta olan YOOM ™domateslerinin, yakında Kanada, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin gibi ülke pazarlarında da olacağı belirtildi.