hortiturkey
Baş Editör

Yüksel Tohum, Başarılı Çeşitlerle İspanyada

1 Dakikalık Okuma
8 Haziran 2021 Salı
Tohum, Fide, Fidan
Yüksel Tohum
Özet
İspanya'nın Almeria bölgesindeki çiftçi ve ihracatçıların tercihi, Yüksel Tohumun yeni biber çeşitleri olan Princessa, Donnalucata ve Elmas oldu.
0
Paylaş

75 den fazla ülkede 500 den fazla domates, biber, patlıcan, hıyar, kavun ve karpuz çeşitleriyle faaliyetlerine devam eden Türk Tohum firması Yüksel Tohum, İspanya’nın Almeria bölgesindeki deneme istasyonu ile İspanya pazarında da aktif olarak çalışmaktadır.

Yüksel Tohum, çiftçilerin hem toprakta hemde topraksız yetiştiricilikte kullanabilecekleri kaliteli ve geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir.

Yüksel Tohumun topraksız yetiştiriciliğe uygun domates çeşitleri
Yüksel Tohumun topraksız yetiştiriciliğe uygun domates çeşitleri

Yüksel Tohum’un tatlı kapya biberdeki yeni çeşitleri Princessa ve Donnalucata, yüksek verim ve mükemmel adaptasyonu ile, Almeria bölgesindeki çiftçilerin bu kış tercihi olacak. Temmuz ayından itibaren dikimlerine başlanılacak olan biberler, güçlü bitki yapısı, etli meyvesi ve uzun raf ömürleriyle, ihracatın mükemmel adaylarıdır. Bu özellikleriyle Princessa ve Donnalucata Avrupa’daki dağıtım zincirlerinin tercihi olmaktadır.

İlgili Ürünler

Princessa
Princessa
Donnalucata
Donnalucata

Yüksel Tohumun Macar biber çeşidi olan Elmas’da, İspanya pazarındaki üreticilerin tercih ettiği bir diğer biber çeşididir.

Elmas
Elmas

Güçlü bitki yapısı, kısa boğum arası, güçlü yan dallarıyla Elmas, çok yüksek verime sahiptir. Seralarda sonbahar, kış ve ilkbahar sezonu için uygun olan Elmas, krem renkli, 16-18 cm boyunda ve konik şekilde olup, tatlıdır.