hortiturkey
Baş Editör

Yüksel Tohum Çin deki Büyümesine Devam Ediyor

1 Dakikalık Okuma
19 Ağustos 2022 Cuma
Tohum, Fide, Fidan
Yüksel Tohum
Özet
Türk menşeli uluslararası bir tohum şirketi olan Yüksel Tohum, tohum üretimi ve araştırması konularında uzun bir geçmişe sahiptir.
0
Paylaş

Domates, biber, patlıcan, hıyar, kavun ve karpuz çeşitlerinin ıslahı üzerinde çalışan Yüksel Tohumun en büyük özelliği araştırma ve geliştirmeye yaptığı yatırımlar yanında, satışa sunduğu her çeşide gösterdiği özveridir. Çeşitlerinde lezzet, farklılık ve verimlilik sağlamak için, sera ve açık alan yetiştiriciliğine en uygun çeşitler üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Tohum konusunda uzmanlaşmış olan Yüksel Tohum değer zincirindeki farklı aktörlerle birlikte çalışan bir ortak yaratma modeli uygular.

Şu anda dünya çapında 75'ten fazla ülkede faaliyet gösteren Yüksel Tohumun sektörde kilit durumda olan ülkelerde 11 merkezi bulunmaktadır. Şirketin son olarak Çin'in Shouguang kentinde açtığı deneme istasyonundan özel olarak bahsetmek gerek. 2.35 hektar alanda faaliyet gösteren bu yeni istasyonun ana işlevlerinden biri en son teknoloji ile geliştirdiği çeşitleri bölgedeki adaptasyonunu ve özelliklerini yetiştiricilere göstermektedir.

İlgili Ürünler

Firmanın Çin pazarına olan yaklaşımını gösteren bu yeni istasyon, Yüksel Tohumun Asyalı müşterilere daha yakın olmasını sağlayarak onlarla olan iletişimi geliştirecek ve şirketin bu pazarın yeni taleplerine hızlı yanıt vermesini hızlandıracaktır.

Yüksel Tohum'un Çin Ekibinin Yeni Kilit Üyeleri Var

Yazhou Zhang, Kuzey Çin Bölgesi Satış Temsilciliğine, Chunyuan Peng, Güneybatı Çin Bölgesi Satış Temsilciliğine, Wenlei Ji Güneybatı Çin Satış Temsilciliğine ve Guangxin Li ise Shouguang’da bulunan deneme istasyonu müdürlüğü görevine getirildi. Bu yeni oluşum Yüksel Tohumun Çin’de bilinirliğini arttırarak pazarda geniş bir satış ağı oluşturması için yaptığı stratejik bir adımdır.

China Team (2) Min