hortiturkey
Baş Editör

Yüksel Tohum, Tüketici ve Üretici Beklentilerini Karşılayan Çeşitler Sunmak İçin Lezzet ve Farklılaştırmaya Yatırım Yapıyor.

1 Dakikalık Okuma
27 Aralık 2022 Salı
Tohum, Fide, Fidan
Yüksel Seed
Özet
Yüksel Tohum, sebze tohumlarında %35'lik pazar payıyla Türkiye de lider konumunu sürdürüyor.
0
Paylaş

Biyoteknoloji şirketi, 75'ten fazla ülkede faaliyet gösteriyor ve daha aromatik ve daha yüksek verimli çeşitlere odaklanıyor.

Lezzet taahhüdünün bir örneği, İspanyol tüketiciler tarafından eşsiz lezzeti ve aroması nedeniyle seçilen, 2022 Yılın Lezzet ödülü kazanan pembe köy domatesi Cassarosa®'dır.

Lezzetli çeşitler kataloğunda öne çıkan, çikolata renkli oval kiraz domates olan Sambalino'dur. Çeşit oldukça verimli ve homojendir.

Beef domates segmentinde şirket, mükemmel raf ömrü, parlak kırmızı meyveler, iyi tat ve yüksek üretkenlik ile karakterize edilen yeni Azarbe çeşidini tanıttı.

Fj X Ij9r Xw A Ek7 Zr Min

Hıyar segmentinde yeni olan Boracay ve Bagatao, sıcak (Bagatao) ve soğuk (Boracay) koşullarda yüksek verimlilik ve iyi meyve tutumu iki Mini Beta-Alpha çeşididir.

İlgili Ürünler

Gelecek yıl şirket, şu anda ticari öncesi aşamada olan CGMMV'ye dirençli yeni uzun hıyar çeşitlerini sunacak.

Muhteşem Çeşitler

Yuksel Seeds'in İspanya ve Portekiz'deki direktörü Francisco Sabio, şirketin son kampanyada oval domates segmentinde Marcus çeşidinin ihracatıyla büyüdüğünü söyledi. İhracatçı firmalar, bu çeşidi hasat sonrası yüksek kalitesi ve meyve ucunda sivrilik yapmaması nedeniyle tavsiye etmektedir. Ayrıca Marcus, üreticiye sezon boyunca homojen meyve kalitesi sağlar.

Pembe köy domatesi olan Leroxy de organoleptik nitelikleri ve uzun raf ömrü sayesinde pazarda önemli bir pay sahibi olmaktadır.